Šibenik zadržao prvo mjesto, Hajduk II se spasio protiv Rudeša

Jan Šneler • subota, 28.09.2019.

Odigrana je većina utakmica sedmog kola Druge HNL, a većina susreta završila je očekivanim pobjedama favoriziranih sastava...

Subotnji raspored sedmog kola završio je bez prevelikih iznenađenja, a valja izdvojiti pobjede Šibenika i Rudeša koji se za sada pokazuju kao najozbiljniji kandidati za promociju u HT Prvu ligu sljedeće sezone.

Šibenčani su na svom terenu svladali Solin s minimalnih 1:0. Nije to bila prekrasna predstava, ali domaći je sastav uspio u svom naumu i pogotkom Karla Bilića došao do tri boda. Pogodak je stigao u pravom trenutku, u 86. minuti nakon velike gužve u šesnaestercu.

Rudeš nakon ispadanja iz Prve HNL želi ekspresni povratak u prvoligaško društvo. Za sada im sve ide po planu. Na subotnjem gostovanju kod Hajduka II, Rudešani su osvojili bod, a mogli su uzeti i puni plijen da je bilo više koncentracije na samom kraju.

Nakon mirnog prvog dijela bez pogodaka Rudeš stiže do vodstva u 56. minuti kada je precizan Tomislav Havojić. Nakratko su gosti vodili jer već u 67. minuti Jurica Bajić vraća stvari na početak. Odlično se igralo u nastavku i već u 73. minuti Havojić drugim pogotkom donosi novo vodstvo Rudešu. Kad se već činilo da će Rudešani odnijeti sva tri boda, Jurica Pršir zabija u 90. minuti za konačnih 2:2.

Orijent također nastavlja sa sjajnim predstavama i na subotnjem gostovanju kod Dubrave Tim Kabel dolazi do treće pobjede ove sezone. Jedini pogodak na utakmici djelo je Miroslava Iličića iz prvog dijela.

Osijek II zadržao je visoko mjesto na tablici nakon uvjerljive pobjede protiv Dugopolja. Domaći sastav nije bio na razini zadatka i gosti su to iskoristili.

U prvom dijelu Osječane je u vodstvo doveo Nadrey Dago. U nastavku dva brza pogotka Hrvoje Ilića i Mile Todorova donijela su mirnu završnicu Osijeku II. Dugopolje je uspjelo doći do počasnog pogotka preko Mateja Jukića u 69. minuti, a konačnih 1:4 postavio je Dago drugim golom u 74. minuti.