Croatia visoko svladala Hrvatski dragovoljac i prekinula niz utakmica bez pobjede

Jan Šneler • nedjelja, 29.09.2019.

Kompletirano je sedmo kolo Druge HNL, a valja izdvojiti odlične partije Bijelog Brda i Croatije Zmijavci koji su uvjerljivim pobjedama došle do tri boda...

Današnjim susretima Druge HNL kompletirano je sedmo kolo ovog natjecanja. Nedjeljni dvoboji bili su vrlo zanimljivi s pregršt pogodaka, a favoriti su došli do sigurnih pobjeda.

Bijelo Brdo je rutinski stiglo do slavlja protiv Međimurja. Već nakon dvadesetak minuta domaći su vodili s dva pogotka razlike. Prvi pogodak postigao je Marko Žuljević nakon par minuta igre, a rezultat je povećao Marko Dabro pogotkom u 21. minuti.

U nastavku se Međimurje nakratko vratilo pogotkom Krune Ivančića, no već u 55. minuti Dabro drugim pogotkom donosi Bijelom Brdu pobjedu.

Novi drugoligaš Croatia Zmijavci nastavlja sa solidnim rezultatima. Nakon dobrog starta sezone, Croatia je malo pala, no pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca prekinut je crni niz bez pobjede. Uvjerljivi su bili domaći, a strijelci su bili Tomislav Gudelj dva puta te Ivan Čalušić i Nicholas Llanos.

Dodajmo još kako je Dinamo II bez većih problema svladao Cibaliju s 2:0. Ovim susretima kompletirano je sedmo kolo, a vodeću poziciju na tablici još uvijek drži Šibenik s 18 bodova. U krugu momčadi koje se nalaze blizu vodećem sastavu su još Rudeš (14 bodova), Orijent (12 bodova) te Solin i Sesvete s 11 bodova. Jasno, ne računamo pritom druge momčadi prvoligaša koje iz objektivnih razloga ne mogu istovremeno nastupati u HT Prvoj ligi.