Premiership, 8. kolo, 05.10.2019, 13:30 h
Brighton & Hove 3:0 Tottenham
Tottenham

Brighton teško porazio Tottenham, Lloris ozbiljno ozlijeđen

Jan Šneler • subota, 05.10.2019.

U osmom kolu Premierlige, Brighton je na svom terenu došao do velike pobjede i s 3:0 porazio prošlogodišnjeg finalista Lige prvaka, londonski Tottenham...

Nakon što je prošla sezona bila povijesna za Tottenham, ove će imati puno više problema. Nakon osam odigranih kola, Spursi su upisali već treći poraz, a danas ih je glatko porazio Brighton.

Početak susreta bio je kao iz noćne more za goste. Nakon tri minute igre, Hugo Lloris je loše reagirao na jedan ubačaj, pokušavajući uhvatiti loptu, a Neal Maupay iz blizine je pogodio za 1:0. Nije to bio kraj loših vijesti jer je prilikom pada Lloris pao na ruku iza leđa te se ozbiljno ozlijedio.

Prema pisanjima engleskih medija, dobio je dozu morfija i kisik jer je od boli pao u nesvijest, a još uvijek se čekaju prve informacije o dužini trajanja ozljede. Umjesto njega, nakon gotovo pet minuta pružanja liječničke pomoći ušao je Paulo Gazzaniga. Ne znamo je li to poremetilo Spurse, ali u prvom dijelu su izgledali katastrofalno.

Brighton je bio uvjerljiv, vrlo ofenzivan i gol je visio u zraku. Konačno, u 32. minuti Aaron Connolly nakon kraće obrane Gazzanige, zabija za povećanje vodstva. U nastavku susreta, domaći su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. U 63. minuti Pascal Gross pogodio je prečku nakon slobodnjaka, da bi konačno Connolly dvije minute kasnije postavio konačnih 3:0.

Tottenham je bio nešto bolji u drugom dijelu, ali još uvijek je to djelovalo slabo i čak niti do utješnog pogotka nisu stigli. Težak posao je pred Mauricijom Pochettinom i ove sezone Tottenham ne izgleda kao momčad koja može iznenaditi.