Vodeni sportovi

Sjajan učinak hrvatskih klubova, Mladost pregazila Crvenu zvezdu

Petar Jenjić • subota, 05.10.2019.

Odigrano je treće kolo regionalne vaterpolske lige, a hrvatski klubovi bili su uspješni, upisavši sve četiri pobjede. Najvišu je upisala Mladost koja je lako svladala Crvenu zvezdu...

Odličnu je utakmicu odigrala Mladost koja je na svom bazenu visoko svladala Crvenu zvezdu te tako ostala na stopostotnom učinku.

Žapci su slavili sa 16:6, a već nakon prve četvrtine vodili su s 4:0. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 7:1 u korist zagrebačke momčadi, a do kraja je samo ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Po tri pogotka u pobjedničkim redovima postigli su Lovre Miloš, Luka Bukić i Konstantin Harkov. Po dva gola kod gostiju zabili su Veljko Tankosić i Marko Radović.

Prvu pobjedu ove sezone upisao je splitski Mornar koji je kod kuće slavio protiv Budvanske Rivijere s 10:6. Susret je domaćin prelomio u drugom poluvremenu koje je dobio s ukupnih 6:2, nakon izjednačenog prvog.

Po dva gola u redovima domaćina postigli su Karlo Kreković, Duje Akrap i Boris Pavlović. Goste je predvodio Nikola Milardović s dva pogotka.

Jučer su odigrane dvije utakmice, a u najefikasnijoj splitski Jadran svladao je Primorac s ukupnih 20:16. Nakon prvog poluvremena imao je pet golova prednosti (12:7) koji su narasli nakon tri četvrtine (16:10), da bi do kraja Primorac ublažio poraz.

Najbolji su u pobjedničkim redovima s po četiri gola bili Rino Burić i Marin Delić, Anđelo Šetka dodao je tri pogotka. Po četiri gola kod gostiju postigli su Vuk Drašković i Dušan Matković.

Na stopostotnom učinku ostao je Jug CO koji je bio bolji od Jadran Herceg Novog s 9:6, a do pobjede su ga predvodili Paulo Obradović i Loren Fatović. Kod gostiju je tri gola postigao Đuro Radović.