Kiš ponovno zabio u pobjedi, golovima Tadića i Švrljuge Suduva ostaje na vrhu

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

Tomislav Kiš bio je strijelac u pobjedi Žalgirisa, kao i Josip Tadić i Andro Švrljuga u slavlju vodeće Suduve...

Žalgiris je stigao do pobjede na gostovanju kod Kauno Žalgirisa s 2:1 te tako upisao okruglo 20. slavlje sezone.

Gosti su do vodstva stigli u 24. minuti preko Tomislava Kiša, a hrvatskom nogometašu to je bio 22 pogodak ove sezone.

Domaćin je do poluvremena izjednačio preko Linisa Pilibaitisa, no pobjedu gostima donio je Andrei Cordos. Kiš je igru napustio u 87. minuti.

Suduva ne ispušta svoje prvo mjesto, a jučer je s 3:1 na domaćem terenu bila bolja od Panevežisa. Sada ima 63 boda, jedan više od Žalgirisa, ali i jednu utakmicu manje.

Oliviera Renan doveo je domaćina u vodstvo u 13. minuti, no četiri minute kasnije gosti izjednačavaju preko Pauliusa Janusauskasa.

Ipak, do kraja poluvremena Suduva se vraća u vodstvo, a zabio je Josip Tadić kojem je to bio peti gol ove sezone, u ukupno sedmom nastupu. U drugom dijelu pobjedu je potvrio Andro Švrljuga svojim trećim golom ove sezone.

Oba hrvatska nogometaša odigrala su svih 90 minuta, dok je na golu pobjedničke momčadi stajao Ivan Kardum.