Brezovec odveo Polet do pobjede u Ludbregu, Varteks bolji od Bjelovara

Branimir Korać • nedjelja, 13.10.2019.

U sjevernoj skupini Treće HNL na rasporedu je bilo osmo kolo, a momčadi s vrha bile su uspješne i stigle su do pobjede...

Polet je upisao važnu pobjedu u gostima kod Podravine iako mu stvari nisu u potpunosti išle u prilog. Poveo je već u četvrtoj minuti golom Frana Krištofića, no isti igrač u 23. minuti zarađuje isključenje. S igračem više Leonardo Žuti poravnava, no u zadnjih deset minuta Josip Brezovec s dva gola s igračem manje odvodi Polet do pobjede.

Varteks je odradio još jednu dobru utakmicu, na Slobodi je ugostio Bjelovar i svladao ga je s 2:0. Na prvi pogodak čekalo se do 70. minute kada je Tihomir Šoštarić zabio, a konačnih 2:0 postavio je Matija Kuhar u 79.

Tehničar je s novim trenerom slavio u Đurđevcu s 3:1. Domaćinu nije pomogao vodeći pogodak već u petoj minuti preko Igora Sabola, to je samo probudilo goste koji s dva gola Krune Jambrušića do 22. minute rade preokret. U drugom dijelu Tomislav Hudak povisio je na konačnih 3:1. Domaćin je susret završio s devetoricom nakon isključenja zbog drugih žutih kartona Nikole Stankovića u 84. i Marija Šoštarca u 90. minuti. Kod gostiju ranije je na tuširanje otišao Mateo Kocijan iz istih razloga.

Kao što se i najavljivalo, bez obzira na poziciju na ljestvici, Rudar je imao težak posao protiv Papuka. Na kraju je ipak slavio 3:2. Poveo je golom Matije Zadravca u 13. minuti da bi Miroslav Rukavina i Tihomir Živković kreirali preokret. U 67. minuti Emanuel Pintarić poravnava, a u 83. Leonard Mesarić zabija za preokret.

Nakon samo remija u Orahovici u prošlom kolu, Mladost je iskalila bijes na Virovitici. Sastav iz Ždralova slavio je s čak 6:0 uz dva gola Boška Kosanovića te po jedan Hrvoja Trupca, Ivana Sabljića, Viniciusa Muniza i Stjepana Mamića.

Radnik je u tijesnoj utakmici tek u završnici svladao Podravac 1:0. Jedini pogodak zabio je u 84. minuti Florijan Ovčar.