Coco Gauff najmlađa osvajačica WTA turnira nakon Nicole Vaidišove

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.10.2019.

15-godišnja Amerikanka Coco Gauff najmlađa je osvajačica nekog WTA turnira od 2004. godine kada je Nicole Vaidišova osvojila turnir u Vancouveru...

Coco Gauff došla je do svoje prve titule na WTA Touru, odigrala je sjajno finale u Linzu protiv Jelene Ostapenko i upisala pobjedu u tri seta.

Gauff je slavila za sat i 40 minuta te potvrdila zašto je smatraju budućom velikom zvijezdom svjetskog tenisa. U prvom i trećem setu posve je dominirala, a Ostapenko je bila bolja samo u drugom setu u kojem je Gauff lako pala.

Prvi set uzela je Amerikanka sa 6:3 zahvaljujući ranom breaku nakon kojeg se Ostapenko nije uspjela vratiti.

Drugi set nije donro počeo za Gauff koja je ušla u zaostatak 2:0, vratila izgubljeni servis, ali nakon toga nije više uzela niti gem do kraja seta.

U treći set ušla je puno bolje, povela s 5:0 i priči je bio kraj.