Vodeni sportovi

Jadran cijeli susret gubio pa remizirao sa Spandauom

Jan Šneler • petak, 18.10.2019.

U drugom kolu LEN Lige prvaka, splitski Jadran je na domaćem terenu remizirao s njemačkim Spandauom iako je gotovo cijeli susret gubio...

Iako su se vaterpolisti Jadrana nadali kako bi mogli iznenaditi Spandau i doći do vrijedna tri boda, na kraju mogu biti zadovoljni remijem. Njemačka momčad cijeli susret bila je bolja, vodila je više puta s par golova prednosti i može se čak reći propustila slaviti.

Početak susreta bio je jako loš za domaći sastav. Nakon manje od pet minute igre, Spandau je vodio s 4:1 i prijetilo je veliko odvajanje u ranoj fazi susreta. U vaterpolu je sve uvijek moguće, stizale su se i veće razlike, ali bilo je dosta skepse kada je Spandau održao prednost od tri razlike i dvije minute prije kraja prvog dijela. Bilo je tada 5:2.

Ipak, boljom obranom i dobrim reakcijama vratara, Splićani su se uspjeli vratiti i s 5:4 ući u drugu četvrtinu. Igralo se gol za gol, ponovno je Spandau došao do tri pogotka prednosti, ali na duži odmor otišlo se s vodstvom 8:6 njemačkog sastava. Puno pogodaka i u nastavku, napadački vrlo efikasna igra obje ekipe, no Jadran koliko god bio blizu nikako nije uspio izjednačiti.

Taman kad domaći uspiju smanjiti na gol zaostatka, Spandau postigne pogodak i ponovno odlazi na osjetljiviju prednost. Konačno, četiri i pol minute prije kraja, Rino Burić zabija za 11:11 što je ujedno bilo prvo izjednačenje na susretu, ako jasno izuzmemo početni rezultat.

Spandau je odmah poveo, ali Burić novim golom vraća na 12:12 što je bio i konačni rezultat. Do kraja su obje momčadi imale šanse za pobjedu, ali pogodaka više nije bilo. Tako je splitska momčad došla do prvog boda, u susretu u kojem nije bila bolja te nije niti jednom vodila, ali je imala više sreće i spretnosti. U sportu je to ponekad i presudno.

Najbolji strijelac kod Jadrana bio je Zvonimir Butić, ali heroj je definitivno Burić s dva ključna gola u posljednjoj četvrtini. Kod gostiju, Tiberiu Negrean zabio je četiri pogotka.

U sljedećem kolu koji je na rasporedu za 11 dana, Jadran će gostovati kod ruskog Sintez Kazana.