Novi poraz Splita, Sloboda bez većih problema zaključila susret pobjedom

Petar Jenjić • srijeda, 23.10.2019.

Košarkaši Splita upisali su novi poraz u Drugoj ABA ligi nakon što je od njih bila bolja Sloboda sa 84:73...

Novu, slabiju utakmicu odigrao je Split koji je danas u sklopu Druge ABA lige poražen na gostovanju kod Slobode u Tuzli sa 84:73. Domaćin je tako u četvrtom kolu stigao do svoje prve pobjede u natjecanju, a Žuti samo produbili krizu.

Domaćin je u završnici prve četvrtine imao devet koševa prednosti (27:18), ali Split se nije predavao i dozvoljavao protivniku na odmicanje. Na poluvremenu je vodio sa šest razlike (45:39), a u nastavku stigao i do dvoznamenkaste prednosti (52:42).

Kako je vrijeme odmicalo Sloboda je bila sve bolja, a prednost je rasla. Tako je četiri minute prije kraja stigla do 19 koševa viška (80:61). Do kraja je Split uspio tek ublažiti poraz.

Amar Gegić predvodio je Slobodu do pobjede sa 16 poena, sedam skokova i sedam asistencija, dok je Walter Gregg dodao 14 poena i šest skokova.

Darko Bajo ubacio je 20 poena kod Splita (15 u prvom poluvremenu), Mateo Kedžo dodao je 12 koševa.