Bodovi ostali na Pecari, Široki u završnici slomio Novi Pazar

Petar Jenjić • četvrtak, 24.10.2019.

Odigrane su preostale četiri utakmice četvrtog kola Druge ABA lige. Do pobjede nakon dva produžetka stigao je Lovćen protiv Heliosa kojem nije pomogao niti sjajni Blaž Mahkovic, dok je Široki u završnici slomio otpor Novog Pazara...

Nakon dva odigrana produžetka Lovćen je stigao do pobjede protiv Helios Domžala sa 81:77, ukupno druge ove sezone. S druge strane, gostima je nanio drugi poraz.

Cijeli susret bio je prilično izjednačen, a u posljednju minutu ušlo se rezultatom 61:61. S obzirom na to da nijedna momčad nije poentirala do kraja, igrao se prvi produžetak. Domaćin je bio u prednost do četiri sekunde prije kraja kada Mahkovic s linije slobodnih bacanja donosi gostima izjednačenje (72:72). Ipak, u drugom produžetku, Lovćen je slomio Helios.

Mašan Vrbica s 18 poena predvodio je domaćina do pobjede. Gostima nije pomogao niti briljantni Blaž Mahkovic s čak 30 poena i sedam skokova. Davor Konjević dodao je 13 koševa, osam skokova i šest asistencija, a Krešimir Radovčić osam koševa, četiri skoka i šest asistencija.

Do treće pobjede stigao je Široki koji je na domaćem terenu svladao Novi Pazar sa 79:71 i tako mu nanio treći poraz. Domaćin je susret prelomio u posljednjoj četvrtini. Imali su gosti tri koša viška (67:64) četiri minute prije kraja, no nakon toga Široki radi seriju od 8:0 te do kraja čuva prednost.

Goran Filipović predvodio je Široki s 19 poena i sedam asistencija, dok su po 17 koševa dodali Mateo Čolak i Dario Drežnjak (sedam skokova).

Milan Vulić sa 16 koševa bio je najbolji kod gostiju.