Perasoviću pobjeda protiv Olympiakosa, a Messini protiv Obradovića

Branimir Korać • subota, 26.10.2019.

Okončano je četvrto kolo Eurolige, a u petak su domaćini upisali tri pobjede dok je u gostima jedino CSKA slavio...

Žalgiris je upisao novu pobjedu i to u susretu u kojem je obrana bila forte. Litavci su imali lošiji ulazak u susret, primili 20 poena u prvih deset minuta, ali nakon toga sve je bilo u znaku Žalgirisa. Do odlaska na odmor domaćin je došao do preokreta, ubrzo u trećoj dionici i do dvoznamenkaste prednosti te je zasluženo slavio.

Predvodili su ga Zach LeDay s 13 poena i osam skokova te Thomas Walkup s 12 poena i šest skokova. Kod Francuza Tonye Jekiri završio je s deset poena i deset skokova.

Perasovićeva Baskonia nije dopustila iznenađenje i upisala je pobjedu protiv Olympiakosa 82:66. Baski su bili bolji protivnik i konstantno su održavali prednost te nisu dopustili Olympiakosu da ozbiljno zaprijeti.

Sjajnu utakmicu odigrao je Tornike Šengelia koji je ubacio 25 poena uz devet skokova, Pierria Henry dodao je 12 poena, a Youssoupha Fall uhvatio je 16 skokova. Na drugoj strani Brandon Paul ubacio je 15 poena (5/9 trica), po deset poena dodali su Vassilis Spanoulis (pet asistencija), Will Cherry (pet skokova, pet asistencija) i Augustine Rubit. Nikola Milutinov dodao je deset skokova.

CSKA je sjajnim otvaranjem drugog poluvremena stigao do pobjede protiv Albe u gostima. U prvom dijelu Nijemci su bili ravnopravni, ali u nastavku susreta sve se okrenulo. Loša vijest za Moskovljane je ozljeda Willa Clyburna koji je u drugoj četvrtini zaradio ozljedu koljena i više se nije vraćao.

U pobjedničkom sastavu Mike James ubacio je 22 poena uz pet asistencija, a Darrun Hilliard dodao je 21 poen i tricu 6/10. Kod Albe po 11 poena upisali su Niels Giffey, Tim Schneider i Luke Sikma. Payton Siva imao je 11 asistencija.

U dvoboju velikih trenera Ettore Messina odnio je pobjedu protiv Željka Obradovića. Messina je potpuno nadmudrio Messinu, od početka je Armani dominirao i zaslužio je pobjedu.

Odlično su doigrali Sergio Rodriguez s 22 poena i pet asistencija, a Artutas Gudaitis dodao je 17 poena i pet skokova. Kod Fenera po 14 poena upisali su Jan Vesely (sedam skokova) i Joffrey Lauvergne (osam skokova).