Lecce 1:1 Juventus
Juventus

Juventus šokiran u Lecceu, Inter može ponovno na vrh

Mihaela Bradovski • subota, 26.10.2019.

Veliko iznenađenje u drugom susretu devetog kola talijanske Serie A. Juventus je gostovao kod Leccea i vjerojatno očekivao rutinski posao, ali na kraju je ostao bez pobjede...

Juventus je kiksao drugi put ove sezone i drugi put upisao je samo remi u gostima tamo gdje je očekivao pobjedu. Prvi put odigrao je vrlo lošu utakmicu protiv Fiorentine i bio sretan što nije izgubio, a drugi put sada u Lecceu.

Tijekom susreta bio je bolji i opasniji, ali i dosta neučinkovit. Nastupio je bez Cristiana Ronalda koji je odmarao, a ostatak društva u napadu je promašivao.

Domaća mreža zatresla se u 50. minuti kada je dosuđen kazneni udarac zbog prekršaja nad Pjanićem. Penal je izveo Paulo Dybala i odveo Juventus u vodstvo.

No šest minuta kasnije domaćin poravnava. Rukom je u 16 metara igrao De Ligt, dosuđen je novi kazneni udarac koji Mancosu pretvara u pogodak.

Zavrpšnicu susreta obilježila je ozljeda Gonzala Higuaina koji je nokautiran, pokušao je nastaviti igrati unatoč krvarenju, a nakon završetka susreta srušio se na travnjaku te je iznesen na nosilima.

Ostalo je tih 1:1. Juventus bi nakon ovog kola mogao ostati vodeće pozicije, za to Inter treba svladati Parmu.