Pašalić strijelac u razbijanju Tudorovog Udinesea, sedam golova Atalante

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.10.2019.

U nedjeljnom poslijepodnevnom programu u Serie A Atalanta je upisala pobjedu od čak 7:1 protiv Udinesea pod vodstvom Igora Tudora...

Igor Tudor s Udineseom je upisao vrlo ružan poraz u gostima kod Atalante koja je slavila čak sa 7:1. Stvari su za Tudora krenule krivim smjerom u 35. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, Udinese ostao s igračem manje i ušao u rezultatski minus.

Gosti su poveli golom Okake u 12. minuti, manje od deset minuta bili su u vodstvu i nakon toga stvari se okreću. Prvo je Josip Iličić izjednačio, zatim je Opoku skrivio kazneni udarac i zaradio drugi žuti karton, a Luis Muriel s 11 metara zabija za preokret. U završnici prvog dijela novi pogodak Iličića za 3:1.

U drugom poluvremenu bez dobrih vijesti za Udinese. Domaćin je zabio još četiri pogotka, mogao je i više, ali dvoznamenkasti broj golova spriječio je vratar Musso. Još dva gola zabio je Muriel, a po jedan su dodali Traore i Mario Pašalić.

Pašalić je zabio u 52. minuti iz kontranapada kada je Alejandro Gomez ubacio u sredinu, Pašalić je natrčao i lakoćom zabio. hrvatski reprezentativac odigrao je cijelu utakmicu.

Podbacio je Napoli koji je odigrao dosta skromnu utakmicu u gostima kod SPAL-a. Dvoboj je okončan 1:1, nije donio posebno dobar nogomet, a oba pogotka pala su u prvih 20 minuta. Arkadiusz Milik već u devetoj minuti doveo je goste u vodstvo, a Jasmin Kurtić poravnao je u 18. minuti.

Marko Rog dobio je zadnjih deset minuta u susretu protiv Torina, a Cagliari je s tog gostovanja odnio bod. Vodio je od završnice prvog poluvremena golom Nahitana Nandeza, ali domaćin je sredinom drugog dijela pogotkom Simonea Zaze stigao do boda.

Bologna je odnijela pobjedu protiv Sampdorije 2:1 i to joj je prva pobjeda nakon mjesec i pol i slavlja kod Brescije 4:3. Sampdoria ostaje na dnu ljestvice.