Vodeni sportovi

Cosmin Radu sa zvukom sirene donio Mladosti veliki bod protiv Pro Recca!

Branimir Korać • srijeda, 30.10.2019.

Odličan dvoboj u Zagrebu, Mladost je ugostila Pro Recco i odradila sjajnu utakmicu. U posljednjim trenucima, kada se činilo da je ostala bez šanse, Cosmin Radu sjajno je pogodio za 11:11...

MLADOST - PRO RECCO 11:11 (2:1, 4:4, 1:3)

Liga prvaka, skupina B, treće kolo

Suci: Naumov (Rusija), Gomez (Španjolska)

Mladost: Ivan Marcelić (10 obrana), Cosmin Radu 2, Lovre Miloš, Matias Biljaka, Miloš Ćuk 3(1), Luka Bajić, Luka Bukić 3(1), Franko Lazić, Alexander Bowen 1(1), Josip Vrlić 1, Aljoša Kunac, Konstantin Harkov 1, Jerko Jurlina

Pro Recco: Francesco Massaro (7 obrane), Francesco Di Fulvio 2, Dušan Mandić 3(2), Pietro Figlioli, Nikša Dobud 2, Alessandro Velotto, Edoardo Di Somma, Gonzalo Echenique 2, Aleksandar Ivović, Filip Filipović 2(1), Andro Bušlje, Joseph Kayes, Edoardo Prian

Isključenja: Mladost (Biljaka 3, Bowen 2, Miloš 2, Radu 2, Bajić 2, Harkov, Kunac 3, Ćuk), Pro Recco (Dobud, Velotto 2, Kayes, Bušlje, Ivović, Filipović 3, Di Somma)

Peterci: Mladost 3/3 (Bukić 1/1, Bowen 1/1, Ćuk 1/1), Pro Recco 3/3 (Mandić 2/2, Filipović 1/1)

Tijek susreta: 1:0 Bukić (5m), 1:1 Filipović, 2:1 Radu, 2:2 Echenique, 2:3 Echenique, 3:3 Bukić, 4:3 Bowen (5m), 4:4 Mandić (5m), 5:4 Harkov, 5:5 Filipović (5m), 6:5 Ćuk, 7:5 Bukić, 7:6 Di Fulvio, 7:7 Mandić, 7:8 Dobud, 8:8 Vrlić, 9:8 Ćuk (5m), 9:9 Di Fulvio, 9:10 Dobud, 10:10 Ćuk, 10:11 Mandić (5m), 11:11 Radu

Ulazak u utakmicu nije bio loš, Mladost je igrala dobro u obrani, a iz jedne te dobre obrane sijevnula je kontra i dosuđen je peterac koji realizira Bukić za 1:0. Mogla je Mladost i do dva gola prednosti, imala napad s igračem više koji ne koristi i ubrzo stiže kazna, na drugoj strani zabija Filipović.

Prednost na stranu Mladosti ipak je vratio u zadnjoj minuti prve četvrtine Cosmin Radu. Imala je Mladost još jednu priliku nakon što je Bukić odigrao dobru obranu na Kayesu, ali napad nije iskorišten.

U drugu dionicu ušlo se s vodstvom Mladosti 2:1, a odmah u prva dva napada gosti preko Echeniquea rade preokret i dolaze do vodstva. Mogli su otići i na plus dva, imali su napad, ali Di Fulvio radi veliku pogrešku i poklanja loptu Cosminu Raduu. Mladost golovima Bukića i Bowena vraća prednost na svoju stranu, do kraja prvog poluvremena Pro Recco je uporno hvatao zaostatak, ali nije uspio povesti.

Dobra Mladost u prvom poluvremenu, nimalo impresionirana, čvrsta i pokretljiva u obrani, baš onako kako moraš igrati protiv Pro Recca.

Na startu drugog poluvremena Mladost prvi put dolazi do vodstva od dva gola viška lijepim pogotkom Bukića, mogla je i na plus tri, ali nije bilo koncentracije u napadu i olako su se gubile lopte u dva navrata dok je jednom lijepo obranio Massaro.

Kako to občno bude protiv elitnih momčadi, ako ne iskoristiš svoje prilike, brzo dođe kazna pa je tako Pro Recco preko Di Fulvija i Mandića poravnao na 7:7, a onda mu je Dobud donio prvo vodstvo nakon dugo vremena te se u zadnju dionicu ulazi uz vodstvo Pro Recca 8:7.

Bilo je vrlo važno što prije poravnati u zadnjoj dionici i ne dopustiti Pro Reccu da se odvoji. Zato je veliki značaj imao osvojen napad, Di Somma je isključen, a Vrlić poravnava.

Igralo se nadalje praktički gol na gol, minutu i pol prije kraja Ćuk je izjednačio na 10:10. Velikom borbenošću Mladost se obranila od nekoliko napada Pro Recca kojem se lopta uporno odbijala. Imali su Žapci ogromnu priliku za vodstvo, Pro Recco je odradio sjajnu obranu i deset sekundi prije kraja dobio loptu.

Tri sekunde prije kraja dosuđen je peterac, loptu uzima Mandić i rutinski zabija za 11:10. Tri i pol sekunde ostale su Mladosti, ali i to je bilo dovoljno za pogodak. Radu je došao do lopte i zakucao je u mrežu sa zvukom sirene!

Mladost odnosi veliki bod protiv velikog Pro Recca, odigrala je sjajnu utakmicu i ne bi bilo nezasluženo i da je pobijedila.