Ligue 1, 12. kolo, 01.11.2019, 21:00 h
Dijon
Dijon 2:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Fenjeraš priredio senzaciju: PSG poražen na gostovanju kod posljednjeplasirane momčadi lige

Marjan Kreševac • petak, 01.11.2019.

12. kolo prvenstva Francuske otvorili su prvoplasirana protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Dijon je ugostio PSG i šokirao cijelu nogometnu Francusku, a i šire. Nakon što su u 16. minuti gubili 1:0, domaći su se vratili, došli do preokreta i na kraju balade upisali pobjedu rezultatom 2:1...

PSG je na otvaranju 12. kola prvenstva Francuske gostovao kod Dijona, posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Očekivanja nogometne javnosti bila su pobjeda Parižana i nastavak niza od osam utakmica i isto toliko pobjeda. Međutim Dijon je pokazao da se bez obzira na razliku na tablici, broj bodova ili bilo koju stvar koja je išla u prilog gostima, dominacija mora pokazati u 90 minuta na terenu. PSG to nije uspio.

Nakon početnog ispitivanja snaga od strane oba protivnika, prva ozbiljnija situacija dogodila se suprotno svim očekivanjima ispred gostujućeg gola u 16. minuti susreta. Jhonder Cadiz si je oslobodio nešto prostora ispred gola i ispratio centaršut iz slobodnjaka. Njegov precizni udarac glavom bi vjerojatno završio u golu pored lijeve stative, ali Keylor Navas je odličnom refleksnom obranom spriječio njegov pokušaj. Ako se po jutru dan poznaje, ne piše sedobro gostima.

Da bi stvari po aktualnog prvaka trebale krenuti u pravom smjeru dao je naslutiti pogodak u 19. minuti. Kylian Mbappé je primio pas u šesnaestercu i odlučio se na lob, jer je primijetio da je Alfred Gomis izašao s gola. Napravio je to precizno i lopta je odsjela u mreži. Do završnice poluvremena nije bilo nekih izrazitih prilika.

I kada se očekivalo da će gosti s prednošću na odmor, šok. Domaći su izveli korner s lijeve strane, nakon nekoliko odbijanaca i pokušaja ubačaja, lopta napokon dolazi na peterac do Mounira Chouiara koji je prizemnim udarcem sprema u mrežu. Peta minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena. Kakve posljedice je ovaj pogodak ostavio na goste, najbolje se vidjelo odmah na početku drugog dijela.

Jhonder Cadiz primio je na lijevoj strani ubačaj iz auta, krenuo u šesnaesterac i nanizao nekoliko gostujućih braniča da bi na kraju prizemnim udarcem kroz noge Navasa donio svojoj momčadi potpuni preokret i pomalo nestvaran rezultat koji je na semaforu u 47. minuti glasio 2:1. Ovako nešto nisu očekivali ni oni najzagriženiji domaći navijači.

Krenuli su gosti u totalnu ofenzivu, sijevalo je sa svih strana, tresao se okvir gola, ali nikako da lopta odsjedne u mreži i da gosti ponesu barem bod u glavni grad. PSG je prekinuo niz od osam pobjeda iz isto toliko susreta i pružio priliku Nantesu da eventualnom pobjedom u gostima kod Bordeauxa smanji zaostatak na pet bodova.