Domaćini dominirali u Francuskoj, dva crvena kartona u tri utakmice

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.11.2019.

Tri susreta bila su na rasporedu u elitnom razredu francuskog nogometa u nedjelju. Sve tri pobjede odnijeli su domaćini, a da gosti nisu zabili niti pogodak...

Bordeaux je kod kuće svladao Nantes s 2:0 te je tako prekinuo niz od dva poraza za skok na 18 bodova i šesto mjesto na tablici. Nantes je u lošoj formi, ima tri poraza za redom, a ipak je i dalje na trećem mjestu tablice pošto su se ostali rezultati poklopili tako.

Po statistici bi mogli reći da je Nantes zaslužio makar bod jer je utakmica bila podjednaka, a najveća uzbuđenja imali smo sredinom i krajem prvog poluvremena. U 25. minuti imali smo igranje rukom u kaznenom prostoru Bordeauxa te gosti traže penal.

Aktivirana je VAR provjera, ali jedanaesterac ipak nije sviran. Samo šest minuta kasnije Moutoussamy propušta dovesti goste u vodstvo jer gađa stativu. U 37. minuti stigla je kazna za Nantes, Francois Kamano je ostao sam s vratarom te pogađa za 1:0.

U 41. minuti opet gosti traže penal nakon gužve u šesnaestercu, ali opet nema zadovoljštine, a u 45. minuti Youan ne koristi novu sjajnu šansu za Nantes. U drugom poluvremenu stigla je nova kazna za promašaje i propuste gostiju, Hwang postavlja 2:0.

Do kraja je Bordeaux imao još dvije šanse, ali je ostalo 2:0 te Nantes ima za čim žaliti. Toma Bašić je za Bordeaux ušao u igru u 74. minuti.

Reims se pobjedom mogao popeti na drugo mjesto, ali je Nice baš protiv Reimsa odlučila prekinuti svoj niz od tri poraza. Dobro prvo poluvrijeme bilo je dovoljno Nici za pobjedu, a drugo je poslužilo za čuvanje rezultata.

Prvu glupost koja je otežala Reimsu je počinio Moussa Doumbia koji je prvo dobio žuti karton za prekršaj, ali je odlučio vrlo jasno izraziti svoje nezadovoljstvo pa je odmah pokupio i drugi karton za rano isključenje. To su iskoristili Cyprien u 32. i Herelle u 41. minuti za 2:0 i vrijedna tri boda za momčad legendarnog Patricka Vieire.

Neugodno iznenađenje nastavlja biti Monaco. Nakon što se činilo da su se igrači iz Kneževine podigli s dvije pobjede, došao je novi kiks na gostovanju kod St. Etiennea. Domaćin je bio bolji s 1:0.

Etienne je do pete utakmice bez poraza u nizu i četvrte pobjede u tih pet ligaških utakmica doveo Denis Bouanga u 59. minuti iako je kroz većinu prvog poluvremena prijetio Monaco. Osim jednog pogotka vidjeli smo i dvije situacije s crvenim kartonima.

U 72. minuti je Wesley Fofana dobio izravni crveni karton, ali je ta odluka poništena nakon VAR provjere. U prvoj minuti nadoknade gosti su dobili crveni karton koji je ostao na snazi, a krivac je bio Ruben Aguilar. Danijel Subašić bio je na klupi Monaca.