HT Prva liga, 14. kolo, 02.11.2019, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
1:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Gvardiolov prvijenac donio Dinamu pobjedu protiv Intera

Mihaela Bradovski • subota, 02.11.2019.

Dinamo je stigao do pobjede u prvoj utakmici 14. kola HT Prve lige, ugostio je na Maksimiru momčad Intera i svladao ga je s minimalnih 1:0...

William Tchuameni
73'
28
Serder Serderov
80'
18
Gordan Barić
88'
Samir Toplak

Uoči dvoboja sa Šahtarom, Dinamo je u Maksimiru ugostio Inter iz Zaprešića i svladao ga je s 1:0. Rutinski odrađen posao Modrih uz dosta promašaja i teško probijanje zabunkeriranog Intera. Gosti nisu nijednom u 90 minuta zaprijetili i mogu biti zadovoljnih s ovih 1:0.

Bio je to susret u kojem je Dinamo apsolutno dominirao svih 90 minuta, igralo se isključivo na Interovoj polovici i strah zbog problema u zadnjoj liniji bio je nepotreban. Uz Perića je zaigrao mladi Gvardiol, ono što je trebao u svom djelokrugu posla napraviti, napravio je, a osim toga bio je i strijelac jedinog pogotka.

Dinamo je od početka kružio oko gola gostiju i tražio prostor, a prvu veliku priliku propustio je upravo Gvardiol. U 15. minuti nakon ubačene lopte u peterac pucao je glavom, međutim od cijelog gola pogodio je vratara Freliha.

Zato je Gvardiol bio precizniji u 49. minuti. Kadzior je ubacio iz kornera, obrana Intera reagirala je jako loše i u petercu su ostali potpuno sami Gvardiol i Petković, mladi stoper bio je bliži lopti i poslao ju je u praznu mrežu.

Do kraja susreta Dinamo je imao još prilika za povećanje prednosti, centimetri su dijelili Petkovića i suigrače u nekoliko navrata od pogotka, ali lopta nije htjela u mrežu.

U završnih deset minuta Samir Toplak poslao je na travnjak i Serdera Serderova, ali za to vrijeme nije uspio ništa napraviti. Ostalo je 1:0, tri boda su upisana, a igrači su sačuvani za Šahtar. Misija ispunjena.