HT Prva liga, 14. kolo, 03.11.2019, 17:30 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec)
3:2(0:2) Rijeka
Antonio Mirko Čolak 37'
Dario Župarić 45'
Rijeka

Veliki preokret Osječana, Rijeka u zadnjih 25 minuta ispustila dva gola prednosti

Branimir Korać • nedjelja, 03.11.2019.

U najzanimljivijem susretu 14. kola HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Rijeku i upisao pobjedu 3:2. Do 65. minute Osječani su bili u zaostatku od dva pogotka, ali završnicu su odigrali sjajno i preokretom stigli do pobjede...

Dugo će Osječani pamtiti ovaj dvoboj protiv Rijeke koji su već mnogi tamo negdje sredinom drugog dijela prekrižili, ali domaći igrači se nisu predavali i borili su se do kraja. Isplatilo im se.

Prvih pola sata igre nije oduševilo, igralo se borbeno, ali ne pretjerano kvalitetno, a nešto se počelo događati nakon pokušaja Čolaka koji je malo namučio Ivušića.

Bila je to najava pogotka Rijeke koji je stigao u 37. minuti. Rijeka je iskoristila pogrešku Osječana, Stjepan Lončar s desne strane ubacio je za Čolaka koji bez problema zabija za 1:0.

Tu su se Osječani trgnuli i ubrzo prvi put ozbiljno zaprijetili. Marić je bio na udarcu s desetak metara, nije to bilo loše, ali Prskalo je odbio u korner.

U završnici poluvremena i drugi pogodak za Rijeku. Halilović je ubacio iz kornera, a Župarić glavom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Na ulasku u drugi dio Kulešević je promijenio formaciju i Osijek je zaigrao dosta bolje.

Domaćin je sve više prijetio, stvarao prilike i pritisak na gostujuću obranu, a do pogotka je stigao u 65. minuti. Mbakogu je nehotice asistirao Mariću koji s ruba peterca pogađa za 2:1.

Pogodak za smanjenje zaostatka dodatno je podignuo Osječane koji kreću po poravnanje. Do njega dolaze u 79. minuti kada Talys idealno ubacuje za Lopu koji glavom šalje loptu od grede u mrežu.

Rijeka je potpuno pala i to su Osječani iskoristili. U 87. minuti Žaper je iz gužve poslao loptu u mrežu nakon dodavanja Marića i domaćin je proslavio veliku pobjedu.

Osječani tako nastavljaju niz nepobjedivosti u Gradskom vrtu, a Rijeka nastavlja s ogromnim oscilacijama.