Preokret Sesveta protiv Rudeša, Šibenik i Orijent čvrsto na prve dvije pozicije

Petar Jenjić • subota, 02.11.2019.

Nogometaši Sesveta preokrenuli su dva gola zaostatka i stigli do pobjede protiv Rudeša, Šibenik i dalje drži prvo mjesto, kao i Orijent drugo, dok je do pobjede stigla i druga momčad Hajduka protiv Solina...

Druga momčad Hajduka slavila je na gostovanju kod Solina s 3:2 te tako upisala šestu pobjedu sezone, a protinviku nanijela čak sedmi uzastopni poraz.

Hajduk je poveo u 30. minuti kada je na ubačaj Jakova Blagaića najbolje reagirao Filip Kosić i udarcem glavom matirao protivničkog vratara. Asistent za prvi pogodak poentirao je u 65. minuti sjajnim udarcem s više od 20 metara.

Samo četiri minute kasnije Solin smanjuje na 2:1 preko Matea Tomića, da bi se gosti vratili na dva gola viška novim pogotkom Blagaića. Domaćin je poraz ublažio pogotkom Marija Jelavića.

Sesvete su preokretom došle do pobjede protiv Rudeša te tako upisali šestu pobjedu sezone. S druge strane, Rudešu je ovo treći poraz u zadnjih pet utakmica.

Gosti su igrali jako dobro i golovima Setha Amoatenga i Tomislava Havojića nakon 20 minuta imali dva pogotka prednosti.

Međutim, uslijedio je preokret. U 34. minuti Mihovil Geljić smanjio je zaostatak, a tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U 64. minuti Vedran Mesec izjednačio je rezultat, a Geljić svojim drugim golom donio pobjedu Sesvetama.

Nogometaši Šibenika nastavljaju juriš prema Prvoj HNL, a danas su svladali posljednju momčad lige Kustošiju. Susret na Šubićevcu završen je rezultatom 2:0 za domaćina.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova pa tako domaćin do pobjede dolazi golovima u nastavku susreta. U 47. minuti poentirao je Davor Kukec, da bi pola sata kasnije pobjedu potvrdio Luka Juričić.

I dok je Šibenik prvi, drugo mjesto i dalje čvrsto drži Orijent koji je stigao do pobjede na gostovanju kod Cibalije s 2:1 te zadržao dva boda viška ispred prvog pratitelja, Hajduka II, a četiri više od Sesveta.

U vodstvo ga je doveo Edin Fatić u 16. minuti, a rezultat se nije mijenjao sve do 68. minute kada Bajić donosi Cibaliji izjednačenje. Međutim, Mateo Monjac donosi pobjedu Orijentu u 87. minuti.