Druga HNL, 12. kolo, 31.10.2019, 17:00 h
Međimurje
Međimurje 4:2 Dugopolje
Dugopolje

Međimurje gubilo dva razlike već u 13. minuti pa u drugom poluvremenu sve okrenulo

Branimir Korać • četvrtak, 31.10.2019.

U prvom susretu 12. kola Druge HNL Međimurje je ugostilo Dugopolje i upisalo pobjedu 4:2. Gosti su vodili s dva gola razlike od rane faze susreta, ali u drugom poluvremenu Međimurje je napravilo veliki preokret...

U Čakovcu je odigrana utakmica kakva se ne viđa tako često. Domaćin je bio u nokdaunu već u prvih 15 minuta, a na kraju su nokautirani gosti.

Dugopolje je imalo fantastičan start, Međimurje nije izgledalo dobro u početku i gosti su već u 13. minuti vodili 2:0. Međutim s vremenom se domaćin budio, izgledao sve ozbiljnije i u drugom dijelu stigao je do pobjede.

U desetoj minuti nakon ubačaja iz kornera i loše reakcije obrane domaćina Bernard Bulbwa zabija za 1:0. Samo tri minute kasnije Ivan Rodić snažno puca i lopta prolazi Kopriću kroz ruke i noge.

U drugom poluvremenu posve drugačija slika. Već u 46. minuti Ikić puca s više od 20 metara i smanjuje na 2:1 čime podiže samopouzdanje kod domaćina.

Deset minuta kasnije dolazi i poravnanje. Ovaj put dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja na Šimičiću, izveo ga je Novoselec i zabio za 2:2.

Taj rezultat stajao je na semaforu do zadnjih 15 minuta. U 75. minuti Bašić zarađuje isključenje, a minutu kasnije Ikić zabija za preokret.

Ohrabreni domaćin do kraja susreta zabija još jedan pogodak, Šimičić je strijelac za konačnih 4:2.