Fortuna preko Kölna do pobjede, Jedvaju 90 minuta u porazu Augsburga

Matej Kačan • nedjelja, 03.11.2019.

Dvije utakmice bile su na rasporedu u Bundesligi u nedjelju. Fortuna iz Düsseldorfa je kod kuće svladala Köln s 2:0 u dvoboju fenjeraša, a Schalke je u gostima preokrenuo vodstvo Augsburga za 2:3...

U dvoboju dvije ekipe iz donjeg doma Bundeslige Fortuna iz Düsseldorfa je s 2:0 kod kuće svladala Köln koji je upisao drugi poraz u nizu te je na predzadnjem mjestu tablice. Fortuna malo lakše diše nakon dvije pobjede u zadnja tri kola pa je 13., a moglo je sve izgledati još ljepše da nije bilo kiksa kod Paderborna.

Köln je s devet pogodaka u deset kola najneefikasnija ekipa Bundeslige, a ništa drukčija priča nije bila ni danas. Uputili su gosti osam udaraca, mogu se spomenuti dvije šanse, ali prava riječ koja opisuje ovaj Köln može biti jalovost.

Jedna od te dvije šanse zbila se u 12. minuti, ali Terodde puca malo kraj gola, a onda nastupa Fortuna. Rouwen Hennings prvo pogađa stativu glavo u 25. minuti, a lakši je posao imao u 38. minuti iz jedanaesterca iz kojeg postavlja 1:0. Penal su tražili gosti tri minute kasnije, ali sudačke reakcije nije bilo.

Drugu šansu za goste imao je Louis Schaub, ali glavom gađa pokraj gola. Samo dvije minute kasnije Fortuna je udvostručila vodstvo, konačnih 2:0 je postavio Erik Thommy.

U posljednjoj utakmici dana Augsburg je dvaput vodio kod kuće protiv Schalkea, ali su se gosti vraćali da bi na kraju okrenuli utakmicu za 2:3 pobjedu i šesto mjesto na tablici. Augsburg i dalje ne zna za pobjedu niti nakon šest utakmica pa se nalazi na 17. mjestu Bundeslige.

Augsburg je u vodstvo došao pogotkom Baiera u 38. minuti, a u nadoknadi prvog poluvremena lopta iz slobodnog udarca u glavu pogađa Stephana Lichtsteinera te odlazi u mrežu Augsburga za 1:1. U drugom dijelu Finnbogason dovodi Augsburg natrag u vodstvo iz jedanaesterca koji je potvrdio i VAR.

Tada je krenuo veliki preokret Schalkea, prvo je u 71. minuti poravnao Ozan Kabak glavom iz slobodnog udarca, a u 82. Amine Harit zabija za 2:3 nakon solo akcije. Tin Jedvaj je odigrao 90 minuta za Augsburg u novom porazu.