Sramota Kovača i Bayerna u Frankfurtu, Borussije upisale pobjede, Leipzig poklonio osmicu Mainzu

Matej Kačan • subota, 02.11.2019.

Bogato poslijepodne bilo je na njemačkim travnjacima, a u moru šokantnih utakmica i pogodaka vrijedi izdvojiti golijade u Frankfurtu i Leipzigu. Niko Kovač je kod Eintrachta nastradao s 5:1, a Leipzig se kod kuće iskalio na Mainzu s 8:0...

Niko Kovač i njegov Bayern doživjeli su ogroman šok i sramotu na gostovanju kod Kovačevog bivšeg kluba, Eintrachta iz Frankfurta gdje su izgubili s čak 5:1.

Prvi šok za Bavarce je stigao u 9. minuti kada Jerome Boateng mora na tuširanje nakon direktnog crvenog kartona, a Bayern ostaje s desetoricom. To su domaćini iskoristili na najbolji mogući način.

Filip Kostić u 25. i Djibril Sow u 33. minuti šokiraju goste za 2:0, a u 36. Bayernu je i poništen pogodak Joshue Kimmicha radi zaleđa. Ipak, minutu kasnije nije bilo zaleđa prilikom gola Roberta Lewandowskog pa Bayern vraća aktivan rezultat na poluvremenu.

Nade gostiju razbio je David Abraham u 49. minuti za 3:1, a u 60. minuti Bas Dost sjajno puca, no njegov udarac u korner odbija Manuel Neuer. Iz tog kornera rodio se novi udarac za već grogirani Bayern kada Martin Hinteregger glavom postavlja 4:1.

Nikako Bayern nije imao sreće, u 70. minuti rezultat je mogao biti smanjen na 4:2, ali Alphonso Davies gađa stativu. Točku na i sjajne partije Frankfurta zato je dodao Goncalo Paciencia na asistenciju Andrea Silve u 85. minuti.

Nikako ovaj rezultat neće pomoći statusu Nike Kovača koji je nakon blijedog izdanja u kupu pod velikim kritikama, a ova je katastrofa zajedno s ostalim rezultatima kola bacila Bayern na nezavidno 4. mjesto na tablici. Eintracht je šesti sa samo bodom manje od ponosa Bavarske. Ivan Perišić susret je odgledao s klupe.

Veliku katastrofu u gostima doživio je i Mainz koji je s teških 8:0 nastradao u Leipzigu. Igrači Red Bulla tako su nakon Wolfsburga u kupu frustracije zbog slabijeg niza u Bundesligi ispucali na još jednom prvoligašu.

Da će Leipzig prekinuti negativan niz od četiri susreta bez pobjede u Bundesligi vidjelo se već u prvom poluvremenu koje se s pravom može nazvati uraganskim.

U petoj minuti Sabitzer na asistenciju danas opet sjajnog Time Wernera postavlja 1:0. Vodstvo u 30. minuti povećava sam Werner, a onda od 36. do 44. minute Leipzig postiže čak tri pogotka.

Uragan je započeo Christopher Nkunku, nastavio je Halstenberg, a zaključio je Yussuf Poulsen za čak 5:0 na poluvremenu.

U prvih šest minuta drugog poluvremena već se nastavila agonija Mainza. Werner postiže svoj drugi pogodak u 48. minuti, a samo tri minute poslije Robin Zentner mora po loptu u mrežu i sedmi put. Strijelac je Nordi Mukiele.

Malo zrno sreće vidjeli su navijači Mainza u 62. minuti, ali i to im je oduzeto jer je pogodak Robina Quaisona poništen zbog zaleđa. Noćnu moru gostujućih navijača produbio je Timo Werner u 87. minuti za svoj hat-trick i "osmicu" u mreži Mainza.

Leipzig je ovom pobjedom skočio na treće mjesto, a Mainz je 13.

A Leipzig usprkos visokoj pobjedi nije preskočio Borussiju iz Dortmunda koja je, iako ne tako uvjerljivo, ipak uredno odradila posao protiv Wolfsburga kod kuće.

Wolfsburg je bio bolja momčad u prvih 45 minuta, ali pogodaka nije bilo. U drugom dijelu sve je sjelo na mjesto za domaćina, u šest minuta utakmica je riješena.

Thorgan Hazard je u 52. postavio 1:0, a vodstvo je podebljao Raphael Guerreiro. Konačnih 3:0 postavio je Mario Götze iz kaznenog udarca u 88. minuti koji je skrivljen na danas sjajnom Hazardu.

Josip Brekalo je za poraženu momčad ušao u igru u 79. minuti, a njegova ekipa leži na sedmom mjestu iznimno izjednačene Bundeslige, samo dva boda od drugoplasirane Borussije Dortmund.

Vodeće mjesto u ludom kolu zadržala je druga Borussia, ona iz M'gladbacha. Leverkusen je kod kuće bio bolja momčad, pogotovo u drugom poluvremenu, ali lider je zadržao prednost iz prvog dijela i kući nosi tri boda.

U prvih 45 minuta pala su sva tri pogotka. Oscar Wendt je na asistenciju Marcusa Thurama doveo Gladbach u vodstvo, a izjednačava Kevin Volland.

Thuram je danas bio spasitelj Gladbacha pa na asistenciju dodaje i pogodak u 42. minuti za konačnih 1:2. Kako je već rečeno, Leverkusen je dominirao i pritiskao u drugom dijelu, ali do trećeg pogotka došla je Borussia preko Herrmanna. Taj je pogodak ipak poništen radi zaleđa, a slabu večer domaćina zaokružio je Leon Bailey crvenim kartonom u sudačkoj nadoknadi.

Freiburg je upisao remi koji se može okarakterizirati kiksom, ali ako na rezultat gledate s Werderove strane, onda 2:2 nije ništa čudno. Naime, ovo je za ekipu iz Bremena raritetan peti remi za redom.

Freiburg je pobjedom mogao do 20. boda i drugog mjesta, ali ovako ostaje na 18 i diobi trećeg do petog mjesta tablice. Moglo je biti i gore s obzirom na to da se Freiburg s desetoricom spasio tek u sudačkoj nadoknadi.

Milot Rashica je doveo Werder u vodstvo u 9. minuti, a u 20. Sallai poentira za Freiburg. No, intervenirao je VAR i izjednačenje je poništeno. Osam minuta kasnije sve je čisto, Nils Petersen postavlja 1:1.

U 60. minuti Rashica upisuje i asistenciju, a strijelac je Gebre Selassie. Freiburg je tada stisnuo, ali nagrade nije bilo. Nevolja nikad ne dolazi sama pa u 87. minuti Janik Haberer otežava posao gostima svojim drugim žutim kartonom.

Kad se već činilo da je sve gotovo, u šestoj minuti sudačke nadoknade Christian Gunter je iz slobodnjaka ubacio, a današnji heroj Petersen glavom donosi bod Freiburgu.