Split bez pobjede u Skoplju, domaćin u završnici prelomio susret

Branimir Korać • srijeda, 06.11.2019.

Košarkaši Splita upisali su poraz u susretu šestog kola ABA 2 lige. Gostovali su u Skoplju kod MZT-a koji je odnio pobjedu 70:64...

U tijesnom dvoboju na mali broj poena MZT je bio uspješniji od Splita sa 70:64. Splićani su tako nastavili u ritmu u kojem su od početka sezone, kod kuće redom pobjeđuju, ali zato u gostima redom gube.

U ovom susretu dobro su se držali do završnice, imali su čak na startu treće dionice i osam poena prednosti, međutim domaćin se uspio vratiti i sredinom druge četvrtine povesti 42:41.

Dvije i pol minute prije kraja susreta Split je poveo pogođenim slobodnim bacanjem Rebića sa 62:61, međutim na krilima raspoloženog Stojanovskog MZT do kraja susreta radi seriju 9:2 i odnosi pobjedu.

12 poena kod Splita ubacio je Tomislav Gabrić (osam skokova) dok je 11 dodao Darko Bajo (pet skokova).

Stojanovski je susret završio s 24 poena i šest skokova dok je Krstevski dodao 12 poena.