Tomić dobar u pobjedi Barcelone, šokantan poraz CSKA

Matej Kačan • subota, 09.11.2019.

Četiri utakmice odigrane su u Euroligi u petak, a uz pobjede Fenerbahčea, Barcelone i Panathinaikosa vrijedi izdvojiti šokantan poraz CSKA u Francuskoj...

Željko Obradović može barem malo odahnuti iako je svaki kadar njegovog lica na utakmici protiv Bayerna govorio jednu stvar - Fenerbahče nije dobar i "Žoc" nije zadovoljan. Fenerbahče se mučio kroz prvih 30 minuta, utakmica je praktički konstantno bila u egalu uz čak 15 promjena vodstva, a u zadnju dionicu se ušlo s vodstvom Bayerna od tek pola koša.

Niti jedna ekipa do posljednjih deset minuta nije vodila s preko pet razlike, a onda je Fener u sedam minuta posljednje dionice napravio 21:8 i došao do najvećih 12 razlike. Napokon je napad Fenerbahčea profunkcionirao pa je u posljednjoj dionici domaća ekipa postigla 29 poena za 90:82 pobjedu.

Fenerbahče je do tek druge pobjede u Euroligi vodio Derrick Williams s 19 poena, a 14 je dodao Melih Mahmutoglu. Kod Bayerna je također najefikasniji bio bivši NBA igrač Greg Monroe s 19 ubačaja.

Žalgiris je u domaću utakmicu s Barcelonom krenuo s 5:0, a nakon toga praktički nije ni vodio do kraja utakmice. Iznimka je bilo vodstvo od pola koša početkom treće četvrtine koje je trajalo jedan napad. Već prvu četvrtinu je uzela Barcelona, a serija koja je prelomila susret stigla je početkom posljednje dionice kad gosti s 12:6 serijom dižu prednost s pet poena na dvocifrenu razliku.

Završilo je 86:93, a najbolji kod Barcelone bio je sjajni Cory Higgins s 27 poena, a pratio ga je Nikola Mirotić s 24. Ante Tomić je odigrao dobru all-around utakmicu s osam poena, pet skokova i četiri dodavanja. Kod Žalgirisa je prednjačio Zach LeDay sa 16 poena.

Četvrtu pobjedu za sedmo mjesto ostvario je Panathinaikos kod kuće nad Valencijom koja s omjerom 1-6 sjedi na dnu tablice. Iako je na trenutke bilo "grbavo", pobjeda Grka nije dolazila u pitanje. Jedino vodstvo Valencije bilo je ono od 0:2 u prve dvije minute.

Nakon toga su se gosti vratili do izjednačenja tek jednom u trećoj četvrtini, a ostatak susreta je u potpunosti pripao Panathinaikosu koji je uvjerljivom posljednjom četvrtinom zaključio susret za 91:80. Deshaun Thomas s 19 poena uz još četiri dvoznamenkasta suigrača, a kod Valencije je jedini na razini bio Loyd s 27 poena uz pet skokova i osam dodavanja.

Ogromno iznenađenje opet je priredio ASVEL. Klub u vlasništvu Tonyja Parkera koji je na početku šokirao grčke velikane sad je uzeo svoj najveći skalp. U Francuskoj je pao aktualni europski prvak, moskovski CSKA koji tako sada za jednu pobjedu zaostaje za Barcelonom i Milanom.

Prvih 13 minuta je pripalo gostima, a sljedećih petnaest domaćinima koji se nikako nisu predavali te su držali utakmicu u egalu ponajprije sjajnom obranom. U posljednju dionicu ušlo se s egalom, a do najveće prednosti je došao CSKA na samom početku dionice, no ona se brzo istopila.

U posljednjih minutu i pol CSKA je ipak ušao sa 62:66, ali onda ASVEL sa serijom 5:0 završava utakmicu uz tricu Jordana za veliko iznenađenje i pobjedu od 67:66. Utakmica je općenito bila dosta loša napadački, a CSKA je pokopao slab šut za tricu od tek 24% (5/21).

ASVEL je do pobjede vodio Lomasz s 15 poena, a Taylor Jordan je u svojih 14 poena ugradio i tricu za pobjedu. Kod CSKA je prvo ime bio Mike James s 14 ubačaja.