FMP nastavlja sa sjajnim igrama, Markota dobar u porazu Mornara

Matej Kačan • petak, 08.11.2019.

Šesto kolo ABA lige krenulo je utakmicom FMP-a i Mornara u Beogradu. Domaćin se novom 92:83 pobjedom popeo na omjer 5-1 i čelo tablice...

Legija stranaca u Baru bila je jedan od favorita za prolazak u doigravanje ABA lige, ali izgleda da će trebati vremena da sve klikne. Mornar je izgubio kod sjajnog FMP-a koji je uz Primorsku najugodnije iznenađenje lige pa su Barani sad na polovičnom 3-3 omjeru.

Bolje je FMP krenuo u utakmicu i nakon sedam minuta igre ima isto toliko poena prednosti, ali Bjelica i Pullen vraćaju goste u egal. Druga dionica donosi sličnu sliku. Trica Mornara nije funkcionirala pa FMP odlazi na dvocifrenu prednost, ali ponovo Pullen uz pomoć Markote donosi izjednačenje, a na poluvrijeme se ide s 49:46.

Napad Mornara potpuno je stao u trećoj četvrtini koju je FMP uzeo s 23:13 te Barane od katastrofe spašava samo Milko Bjelica, a domaćine vode Tejić i Radanov. U posljednju dionicu opet bolje kreće FMP i razlika dolazi do +16, a do kraja su tek Pullen i Waller tricama uspjeli ublažiti poraz na konačnih 92:83.

Stefan Pot bio je najbolji igrač FMP-a s vrlo raznovrsnih 17-7-6, a još pet igrača je bilo dvocifreno. Bjelica je kao najiskusniji vodio Mornar sa 16 poena, a Damir Markota bio je drugo ime. Hrvatski krilni centar je ubacio 15 poena uz četiri skoka.

FMP će u sljedećem kolu nastaviti borbu za vrh protiv Cedevita Olimpije, a Mornar će ugostiti Zadar bez navijača zbog kazne za incident na utakmici protiv Cedevita Olimpije.