Paolo Marinelli prvi strijelac u pobjedi Krke protiv Mege

Jan Šneler • ponedjeljak, 11.11.2019.

U šestom kolu ABA lige, Krka je na svom terenu svladala Megu Bemax te došla na sedmo mjesto s omjerom od tri pobjede i tri poraza...

Mada su mnogi Krku isticali kao jednog od najslabijih protivnika u ovogodišnjoj ABA ligi, slovenska momčad današnjom pobjedom protiv Mege Bemax došla je do treće pobjede u sezoni. Susret protiv srpske momčadi bio je zanimljiv, a Krku je do slavlja vodila odlična završnica.

Prvo poluvrijeme bio je dosta neizvjesno, naročito prva četvrtina. Bolje je u susret ušla Mega (1:6), ali vrlo brzo Krka dolazi serijom 8:0 do prednosti. Izmjenjivala su se vodstva, ali u drugu četvrtinu domaći sastav ulazi s +6 (27:21).

U nastavku susreta, Krka je uspjela održati vodstvo, otišla i na do tada najviših +8, ali Mega je bolje odradila završnicu četvrtine. Svega 15 poena postigli su domaći, a sreća u nesreći bila je što niti gosti nisu briljirali. Ipak, Mega je na odmor otišla s minusom od tri poena.

Činilo se da Mega polako preokreće susret u svoju korist, a sredinom treće četvrtine dolaze i do vodstva 49:51. Ipak, tu se dogodio ključni trenutak u susretu jer je Krka odradila sjajan posao i među ostalim s dvije uzastopne trice došla do ogromne prednosti.

Serijom 13:0, Krka dolazi do vodstva 62:51 i praktički ima sve u svojim rukama. U posljednjoj dionici često su se vrtjeli oko dvoznamenkaste razlike i problema nije bilo. Pred kraj su gosti uspjeli smanjiti, ali nedovoljno za nešto više i Krka je slavila sa 74:69.

Najbolji je kod domaćih bio Paolo Marinelli s 15 poena i tri asistencije, dok je Ivan Ramljak za 28 minuta postigao pet poena uz dvije asistencije. Kod gostiju Blaž Mesiček zabio je 15 koševa.