Primorska razočarala, Cedevita Olimpija u odličnom izdanju

Matej Kačan • nedjelja, 10.11.2019.

Šesto kolo ABA lige donijelo je nedjeljni dvoboj u Sloveniji. Domaća Primorska je u Kopru uvjerljivo izgubila od ljubljanske Cedevite Olimpije sa 67:90...

Primorska iz Kopra je najugodnije iznenađenje ABA lige, ali je Cedevita Olimpija ipak u dvoboju slovenskih predstavnika pokazala europsku klasu. Igrači Slavena Rimca slavili su s uvjerljivih 67:90 te su izjednačeni na vrhu lige s FMP-om i Budućnosti.

Gosti su slovenski dvoboj riješili već u sjajnoj prvoj četvrtini. Već na samom početku je Cedevita Olimpija povela s 4:12, a tri minute kasnije već je 10:23. Posao za prvih deset minuta iz snova su dovršili Krušlin, Boatright i Hopkins za velikih 13:30.

Malo se probudila Primorska s 8:0 na početku druge dionice, ali je u narednih osam minuta napad domaćina stao te se na poluvrijeme odlazi s 29:47 nakon siromašne druge četvrtine. Prednost je u tim trenucima održavana uglavnom slobodnim bacanjima.

I u trećoj četvrtini gledamo sličnu sliku uz malo bolje napade. Primorska uglavnom zabija ispod koša preko Kuridže i Čakaruna, a prednost održava Miller-McIntyre pa je na ulasku u posljednjih deset minuta 52:70.

Posljednju dionicu sa šest poena u nizu otvara Krušlin i utakmica je praktički gotova. Ostatak četvrtine je protekao u festivalu slobodnih bacanja. Primorska ih je zabila čak devet, ali to nije bilo dovoljno za približavanje. Dapače, razlika se povećala na konačnih 67:90.

Miller-McIntyre je bio prvo ime gostiju s 15 poena uz devet dodavanja, a pratio ga je hrvatski šuter Filip Krušlin s 14 poena. Primorsku je sa 16 ubačaja vodio zadarski krilni centar Marijan Čakarun.