Zadar i dalje jedini bez pobjede u ABA ligi, na Višnjiku trijumfirao Partizan

Matej Kačan • subota, 09.11.2019.

Košarkaši Zadra i dalje ne znaju za pobjedu u ovosezonskoj ABA ligi. U šestom kolu je u Zadru bolji bio Partizan rezultatom 57:72...

Novu blijedu utakmicu je odigrala momčad Zadra, u 40 minuta protiv Partizana zabila je tek 57 poena. Utakmica je općenito bila loše kvalitete, a glavna obilježja kvalitete košarke su sveukupno 41 izgubljena lopta i 39 prekršaja.

Od Partizana smo navikli na spore utakmice s "obranom krvavih koljena" i na malo poena, ali je iznenađenje da je Zadar, koji poslovično igra vrlo brzo, odigrao ovako siromašnu napadačku partiju. Bolje su u utakmicu krenuli gosti, ali nakon početnih 2:8 Zadrani rade seriju od 8:0 i nakon trice Allena dolaze u svoje posljednje vodstvo od 10:8.

Prva četvrtina je završila s 14:18, a do poluvremena je razlika narasla do 30:45 sjajnom napadačkom četvrtinom Partizana kojeg je tricama vodio Marcus Paige uz pomoć Birčevića. U drugom poluvremenu barem malo je proradio napad Zadrana, trice su uz Allena zabijali i Gilbert i Vuković, ali je Partizan na svaki bolji moment igre domaćina imao spreman odgovor.

U posljednjoj četvrtini utakmica se potpuno raspala, svi su ušli u greške i igra je više nalikovala na kaos i jurnjavu po terenu nego na organiziranu košarku, a sve nade Zadrana je dokrajčio Ognjen Jaramaz s dvije trice i konačnih 57:75.

Kod Partizana je sve palo na leđa bekova, a vodio je trojac organizatora igre. Jaramaz je ubacio 14, Paige 13, a Gordić je uz osam poena imao sedam dodavanja. Allen je za Zadar ubacio 16.

Zadrani dalje u goste idu Mornaru u Bar gdje će igrati pred praznim tribinama te će to do kraja godine biti i vjerojatno najbolja prilika da Zadar ugrabi barem jednu pobjedu.