Niti Perasović nije zaustavio Talijane, Olympiakos i dalje u problemima

Branimir Korać • petak, 08.11.2019.

Odigrani su prvi susreti sedmog kola Eurolige nakon kojih vrh drži Armani iz Milana. Najuvjerljiviji bio je Maccabi...

Milanski Armani upisao je novu pobjedu i prva je momčad koja je došla do šest pobjeda. Ovaj put stradala je Perasovićeva Baskonia koja je svladana s 81:74. Presudila je ogromna serija Milana čak 17:0 u četvrtoj dionici koja je odvela Armani na 73:55 i više nije bilo opasnosti od neizvjesne završnice.

Najbolji kod Milana bili su Amedeo Della Valle s 15 poena i Sergio Rodriguez s 13, a 12 je dodao Michael Roll Kod poraženih Nik Stauskas ubacio je 15 poena, po 13 su upisali Pierria Henry (pet asistencija) i Youssoupha Fall dok je 12 uz devet skokova upisao Tornike Šengelia.

Olympiakos ima priličnih problema i to nije ništa čudno. Nakon izbacivanja iz najvišeg ranga grčke košarke, očekivalo se da će Olympiakos ipak biti za stepenicu nižem rangu, a to se itekako osjeti. One "trening" utakmice u grčkom prvenstvu su nestale i momčad nikako uhvatiti pravi ritam.

Ovdje je sve riješeno vrlo brzo, već na poluvremenu je bilo plus 18. Briljirali su bekovi Vasilije Micić s 27 poena i pet asistencija te Shane Larkin s 24 poena i šest skokova. Kruno Simon za 20 minuta ubacio je dva poena (1/3 za dva, 0/3 za tri) uz tri skoka. Kod domaćina Brandon Paul ubacio je 15 poena, Georgios Printezis 14 poena, a Nikola Milutinov deset poena i 13 skokova.

Problema nije bilo za madridski Real koji je u zadnjih deset minuta protutnjao Beogradom i odnio pobjedu 75:60. Zvezda je izdržala do zadnje četvrtine, ali onda je pala i upisala poraz.

Sergio Llull ubacio je 16 poena uz pet asistencija, Rudy Fernandez dodao je 12 poena, a Walter Tavares 11 poena uz devet skokova. Kod Zvezde Billy Baron je ubacio 17 poena, a Lorenzo Brown 14 poena uz pest skokova i pet asistencija.

U ruskom dvoboju Himki je u gostima nadigrao Zenit s 87:73 u susretu u kojem Zenit nije imao rješenje za goste i kada je stao šut, kao da je nestao i plan B i gosti odlaze do pobjede.

Austin Hollins s 25 poena bio je među rijetkima koji su zadovoljili. Kod Himkija Devon Booker ubacio je 20 poena uz sedam skokova, a Aleksej Šved bio je odmah iza s 19 poena.

Vrlo uvjerljiv bio je Maccabi koji je održao pravu lekciju Albi i pregazio ju je sa 104:78 uz 19 poena Johna DiBartolomeu