Bundesliga, 11. kolo, 09.11.2019, 18:30 h
Bayern 4:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Bayern potpuno nadigrao nemoćnu Borussiju, 15 minuta za Perišića

Matej Kačan • subota, 09.11.2019.

Važnu utakmicu 11. kola Bundeslige odigrali su u Münchenu Bayern i gost iz Dortmunda. Njemački prvak je potpuno nadigrao goste s 4:0...

Bayern je u eri nakon odlaska Nike Kovača upisao i drugu pobjedu, a ova je posebno vrijedna i uvjerljiva. Na Alianz Areni Borussia iz Dortmunda nije pokazala apsolutno ništa, imala je tek dva udarca te kući odlazi s četiri lopte u mreži.

Bayern je poveo iz prve ozbiljne situacije u 17. minuti. Pavard je ubacio, a lopta dolazi do briljantnog Lewandowskog koji glavom postavlja 1:0. Deset minuta nakon pogotka Bayern ima dvije šanse jednu za drugom, ali precizni nisu bili Coman i Gnabry.

U 38. je Gnabry postigao pogodak, ali je poništen zbog zaleđa nakon VAR provjere. Prvi udarac na utakmici Dortmund je imao tek u 45. minuti kada Guerreiro iz slobodnjaka tuče malo kraj vrata.

Odmah na otvaranju drugog dijela, u 47. minuti Thomas Müller pronalazi Sergea Gnabryja koji diže prednost Bavaraca na 2:0. Prijeti Bayern opet nakon pogotka, potpuno su domaćini zagospodarili terenom, ali su neprecizni Lewandowski i Gnabry.

Hans-Dieter Flick je u 70. minuti očito nanjušio krv pa u samo pet minuta stavlja tri izrazito kreativna i ofenzivna igrača. Ušli su redom Coutinho, Alcantara i Ivan Perišić u 75. minuti.

Jako brzo je to donijelo ploda jer je već u 76. minuti 3:0 nakon drugog pogotka sjajnog Lewandowskog koji bi ovim tempom mogao prebaciti i 50 golova u sezoni. Dobru šansu je imao i Perišić u 79. minuti, a samo minutu kasnije Mats Hummels pomaže svojoj bivšoj ekipi autogolom za 4:0.

Bayern je ovom pobjedom preskočio Dortmund na tablici te je sada treći s 21 bodom. Dortmund je peti s 19 bodova.