Jedvaj odigrao cijelu utakmicu u pobjedi Augsburga, Schalke tri puta ispustio vodstvo, hat-trick Henningsa

Petar Jenjić • subota, 09.11.2019.

Odigrane su četiri utakmice 11. kola njemačke Bundeslige. Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Augsburga kod Paderborna, Fortuna se tri puta vraćala iz zaostatka na gostovanju kod Schalkea zahvaljujući hat-tricku Rouwena Henningsa, dok je RB Leipzig preokretom stigao do pobjede kod Herthe...

Schalke - Fortuna Düsseldorf 3:3

Vrlo zanimljivo bilo je u Gelsenkirchenu gdje je Schalke tri puta vodio protiv Fortune, ali ipak je na kraju morao biti zadovoljan osvojenim bodom. Susret je zaključen rezultatom 3:3.

Nakon nešto više od pola sata igre Schalke je poveo. Benito Raman proigrao je u kaznenom prostoru Daniela Caligiurija koji prima loptu na prsa, a zatim krasnim udarcem iskosa poentira u suprotni kut.

U 62. minuti Fortuna je dobila penal nakon igranja rukom, a strijelac je bio Rouwen Hennings. Međutim, već pet minuta kasnije Schalke postiže novi gol. Bastian Oczipka ubacio je iz kornera, a glavom u mrežu skrenuo Ozan Kabak.

Tu nismo stali s pogocima jer je gostujuća momčad stigla do poravnanja, a ponovno je strijelac bio Hennings, ovoga puta u 74. minuti nakon jako dobro odigrane polukontre.

Odgovor je ponovno stigao pet minuta kasnije, a ovoga puta lijepo je s ruba kaznenog prostora pogodio Suat Serdar.

Fortuna se ni treći puta nije predavala, a nagrada za to stigla je u okviru trećeg pogotka Henningsa koji je utrčao u kazneni prostor i prebacio vratara Schalkea.

Paderborn - Augsburg 0:1

U dvoboju dviju momčadi iz donjeg doma Bundeslige do druge je pobjede stigao Augsburg koji je slavio u gostima kod Paderborna s 1:0. Druga mu je to pobjeda kojom je izašao iz zone ispadanja.

Najveću priliku u prvom poluvremenu domaćin je imao iz penala u sedmoj minuti, no Klausu Gjasuli obranio je gostujući vratar. Kazna je stigla u 41. minuti kada je sjajno iz slobodnog udarca poentirao Philipp Max.

Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za gostujuću momčad.

Mainz - Union Berlin 2:3

Union Berlin uz manje probleme na gostovanju kod Mainza stigao je do treće pobjede u zadnja četiri kola. Slavio je s 3:2 te tako nanio protivniku osmi poraz sezone.

Nakon pola sata igre gosti su stigli do vodstva. Oštro je u kazneni prostor ubacio Christopher Trimmel, a Marcus Ingvartsen skrenuo loptu u mrežu.

Trimmel je bio asistent i za drugi pogodak Union Berlina u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Ubacio je iz kornera, a Sebastian Andersson glavom zakucao pokraj protivničkog vratara.

Gotovo pa identična situacija u 52. minuti. Trimmel je ubacio iz kornera, a Andersson glavom skrenuo u gol. Vratar Mainza otišao je u prazno.

Domaćin je smanjio u 81. minuti kada je poentirao Karim Onisiwo. Daniel Brosinski u 95. minuti doveo je Mainz na korak do boda, ali nije bilo vremena za nešto više.

Hertha - RB Leipzig 2:4

Pri vrhu Bundeslige drži se RB Leipzig koji je danas na gostovanju kod Herthe upisao šestu pobjedu sezone, svladavši Herthu s 4:2. Sada je na 21 bodu, jednim manje od Borussije Mönchengladbach koja ima i utakmicu manje, dok je Herthi ovo treći uzastopni poraz.

Hertha je do vodstva stigla u 32. minuti kada je sjajnim udarcem s dvadesetak metara u sami kut pogodio Maximilian Mittelstadt.

Međutim, odgovor Leipziga stigao je već do kraja prvog poluvremena. Prvo je iz penala u 38. minuti izjednačio Timo Werner, da bi za vodstvo zabio Marcel Sabitzer nakon što se njegov udarac odbio od protivničkog igrača, promijenio smjer i tako prevario golmana.

Kako ne bi bilo poteškoća oko završnice utakmice Leipzig se pobrinuo u 87. minuti kada je pogodio Kevin Kampl koji se izborio za prostor i udarcem iskosa pogodio suprotni kut. Svojim drugim pogotkom Werner je potvrdio pobjedu u sudačkoj nadoknadi.