Bundesliga, 11. kolo, 10.11.2019, 13:30 h
Werder Bremen

Borussia prejaka i za Werder, za plus četiri na vrhu ljestvice

Marjan Kreševac • nedjelja, 10.11.2019.
Borussia prejaka i za Werder, za  plus četiri na vrhu ljestvice

Na otvaranju nedjeljnog programa Bundeslige lider Borussia Mönchengladbach dočekao je Werder. Domaći su odigrali upravo onoliko koliko im je bilo potrebno da upišu tri boda i povećaju prednost na vrhu tablice...

Gledajući prije početka susreta položaj na tablici oba kluba i njihovu trenutačnu formu, Borussia Mönchengladbach nanizala je četiri uvjerljive domaće pobjede dok je Werder u četiri posljednja kola upisao četiri neriješena rezultata bilo je za očekivati relativno lagan posao za domaće igrače i potencijalni bijeg na četiri boda prednosti ispred drugoplasiranog Leipziga.

Na kraju priče tako je i ispalo ako bi gledali strogo krajnji rezultat, domaći su slavili s ukupnih 3:1 i vratili prednost od četiri boda nad pratnjom. Prema prikazanom na terenu rezultat svakako nije realan, gosti su zaslužili više. Domaćima je posao olakšala i činjenica da je Werder uz već postojeću bolnicu na kraju grada ostao i bez važnog obrambenog igrača na zagrijavanju prije utakmice.

Na samom otvaranju susreta vidjeli smo dvije prilike, svaku na jednoj strani, ali niti Marcus Thuram za domaće niti Milot Rashica za goste nisu bili dovoljno precizni da bi promijenili rezultat na semaforu. Rezultat 0:0 zadržao se do 20. minute prvog dijela kada je Borussia blitzkriegom u dvije minute praktički riješila susret.

U 20. minuti Laszlo Benes ubacio je iz slobodnog udarca s desne strane, u buketu igrača Ramy Bensebaini nije bio najviši, ali najspretniji definitivno i glavom je zabio za domaće vodstvo. Samo dvije minute kasnije jedna dugačka lopta iz vlastite polovice završila je na glavi Thurama koji pod prijetnjom golmana kratko je prosljeđuje za Patricka Herrmanna, a ovaj pogađa praznu mrežu za udvostručenje vodstva.

Svi na stadionu vjerojatno su očekivali da će Werder potonuti do kraja, ali gosti su baš naprotiv očito našli motiv u rezultatskom zaostatku, zaigrali su puno bolje i u 28. minuti Yuya Osako je čak zatresao domaću mrežu no pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a. Ni to nije pokolebalo goste koji su do kraja poluvremena bili bolja momčad na terenu.

U 58. minuti imao je Werder najbolju priliku za povratak među žive, ali Davy Klaassen zapucao je jedanaesterac odnosno Yann Sommer sjajno je obranio njegov pokušaj. I na kraju kako to obično biva za svoje promašaje gosti su nagrađeni trećim pogotkom u vlastitoj mreži. Igrala se 59. minuta kada je Denis Zakaria proigrao Herrmanna koji ulazi u kazneni prostor i matira gostujućeg vratara.

Ipak da gosti osjete barem malo zadovoljstva pobrinu se Leonardo Bittencourt koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade napokon zatresao mrežu Borussie i barem malo uljepšao rezultatski dojam, onaj po igri svakako je upečatljivo na strani Werdera.