Split ispustio 15 razlike, Kalajžić napustio igru zbog ozljede

Petar Jenjić • četvrtak, 14.11.2019.

Košarkaši Splita upisali su poraz u utakmici sedmog kola Druge ABA lige. Na Gripama je do pobjede stigao Borac iz Čačka sa 76:74...

Trenutno najbolja momčad Druge ABA lige Borac iz Čačka ostao je na vrhu i nakon sedmog kola. Na Gripama je uspio doći do pobjede protiv Splita sa 76:74 te tako Žutima nanijeti četvrti poraz sezone, a treći u zadnje četiri utakmice.

Domaćin je propustio nanijeti drugi poraz Borcu koji je tri minute prije kraja treće četvrtine zaostajao 60:45, da bi u sljedećih osam minuta primio tek četiri poena, a postigao 24.

Egal je ostao sve do kraja. Toni Perković je bio polovičan s linije slobodnih bacanja te izjednačio na 73:73, 40 sekundi prije kraja. Na drugoj strani Nikola Kočović ubacuje tricu, a nakon nesportske Perković ponovno pogažđa jedno slobodno bacanje.

Loptu je dobio Jamel Morris, no promašio je tricu i tu je utakmici bio kraj. Da tu nije bio kraj problemima Splita "pobrinula" se i ozljeda Mate Kalajžića koji je izvrnuo lijevi gležanj u 24. minuti te napustio igru.

Kočović je predvodio Borac do pobjede s 18 poena, dok je Nenad Nerandžić ubilježio double-double sa 14 poena i deset skokova.

Mateo Kedžo predvodio je Split s 15 poena i šest skokova, Toni Perković dodao je 14 koševa, a Pavle Marčinković 13 poena i devet skokova.