Senzacija u Draženovu domu: Zabok preokrenuo protiv Cibone i stigao do pobjede

Petar Jenjić • srijeda, 27.11.2019.

Košarkaši Zaboka u Draženovu domu svladali su vodeću Cibonu rezultatom 87:82 nakon odlično odigranog drugog poluvremena...

Rijetko tko je očekivao, ali iznenađenje se dogodilo na startu desetog kola HT Premijer lige gdje je prvi poraz pretrpio branitelj naslova Cibona.

U Draženovu domu do pobjede je stigao Zabok sa 87:82 te tako drugi puta zaredom stigao do prvenstvenog slavlja. Iako je imao i dvoznamenkast zaostatak tijekom prvog poluvremena, odličnim drugim izborio je pobjedu.

Cibona je očekivano krenula u utakmicu s vodstvom, a na koncu prve četvrtine imala je do tada najvećih devet koševa viška (25:16).

Odmah na početku druge dionice zagrebačka momčad dolazi do dvoznamenkaste prednosti, a nešto kasnije i do 16 poena razlike (40:24). Do konca poluvremena Zabok smanjuje na 13 koševa minusa.

Međutim, čudesno otvaranje gostiju u drugom dijelu. U četiri minute igre Zabočani su napravili nevjerojatnu seriju od 20:0 te preuzeli vodstvo od 55:48. Treću dionicu zaključili su vodstvom 62:60, a posljednju otvorili s 10:2.

Dvije minute prije kraja gosti su imali devet koševa viška (83:74), ali Cibona serijom 8:0 dolazi na minimalan zaostatak. Nakon brzog prekršaja Markus Lončar poentirao je dva puta sa slobodnih bacanja 21 sekundu prije kraja, a nakon što je Cibona promašila sljedeći napad, gosti potvrđuju pobjedu.

Markus Lončar s 14 poena i šest skokova predvodio je Zabok, dok je Luka Tomas dodao 13 poena, pet skokova i šest asistencija.

Filip Bundović sa 17 poena i devet skokova te Shane Gibson s 13 poena bili su najbolji kod Cibone.