Šibenčani razočarali u Sinju, Alkar jak na svom parketu

Branimir Korać • nedjelja, 01.12.2019.

Edi Dželalija ne može biti zadovoljan reakcijom svojih igrača i nastupom u Sinju. Alkar je domaćinska momčad protiv koje je trebalo pokazati puno više srca i želje za pobjedom...

Šibenčani su doputovali u Sinj tražeći pobjedu, a na kraju su razočarani otišli kući. Alkar je, kao i obično, odigrao vrlo dobru utakmicu na svom parketu i pokazao zašto iz Sinja nije lako odnijeti pobjedu.

Već u prvom poluvremenu Šibenčani su bili ti koji su imali zapostatak i morali su naporno raditi da bi se iz njega izvukli.

U 13. minuti prvi put su ušli u dvoznamenkasti zaostatak da bi u završnici prvog poluvremena ipak uspjeli smanjiti zaostatak na 37:33.

Početkom drugog poluvremena Alkar je odigrao jako dobro u obrani, Šibenka je sve teže dolazila do poena i Alkar je polovicom treće četvrtine imao plus 15 te je mirno priveo susret kraju i slavio 87:73.

Gabriel Marić predvodio je domaćina s 21 poenom, Nick Neal dodao je 19 poena i pet asistencija, a Emanuel Wembi dodao je devet poena, 12 skokova i pet blokada.

Kod poraženih Toni Nakić ubacio je 19 poena uz šest skokova, a Eric Cobb 17 poena uz sedam skokova.