Sjajna zadnja četvrtina Splita za pobjedu protiv Rogaške

Petar Jenjić • četvrtak, 28.11.2019.

Košarkaši Splita stigli su na domaćem terenu do četvrte pobjede u Drugoj ABA ligi. Sa 79:73 bili su bolji od Rogaške...

U utakmici devetog kola Druge ABA lige, košarkaši Splita na Gripama su svladali Rogašku te joj tako nanijeli prvi poraz nakon tri uzastopne pobjede.

Žuti su, prije svega zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini, slavili rezultatom 79:73 te upisali četvrtu pobjedu sezone, a prvu nakon tri poraza zaredom.

Nakon tri četvrtine igre činilo se kako bi domaćin mogao izgubiti još jednu utakmicu, međutim, posljednja dionica donijela je preokret.

Rogaška je uoči zadnjih deset minuta imala 12 koševa viška (61:49), a sedam minuta prije kraja i 13 razlike (68:55). Uslijedila je serija od 16:1 i prelazak u vodstvo koje je sačuvala sve do isteka vremena.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tomislav Gabrić s 23 poena i devet skokova, dok je Pavle Marčinković dodao 19 poena i osam skokova.

Tadej Ferme s 21 poenom predvodio je gostujuću momčad.