Orijent u završnici osigurao pobjedu, Osijek II se vratio pobjedama

Petar Jenjić • subota, 30.11.2019.

Odigrane su četiri utakmice 15. kola Druge HNL u kojem se pobjedama vratio Osijek II, a drugo mjesto čvrsto i dalje drži Orijent...

Do osme prvenstvene pobjede stigao je Orijent koji je na domaćem terenu svladao Solin s 3:2 te mu tako nanio deveti poraz sezone.

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio golovima Edina Fatića i Vedrana Gerca, da bi gosti pogocima Marija Jelavića i Marija Veljače stigli do poravnanja. Ipak, tri boda Orijentu donio je Mateo Monjac u 89. minuti.

U dvoboju zagrebačkih klubova Kustošija je stigla do treće uzastopne, a pete pobjede ukupno. Danas je slavila kod Dubrave s 2:1. Domaćin je poveo u 44. minuti preko Tina Andreja Tolića, da bi preokret gostima donijeli Karlo Deak i Ivan Đaković.

Šestu utakmicu bez poraza zaredom upisao je Hrvatski dragovoljac, a ukupno četvrtu pobjedu. Na domaćem je terenu s 3:2 bio bolji od Sesveta te im tako nanio peti poraz.

Pobjedama se vratila druga momčad Osijeka koja je danas bila bolja od Međimurja s 2:1. Strijelci pobjedničke momčadi bili su Mile Todorov i Luka Marin, dok je poraz gostiju ublažio Nino Brcković.