Inter na vrhu, Lautaro Martinez s dva gola srušio SPAL

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.12.2019.

Odigrana su tri susreta 14. kola Serie A, a nakon ovog kola vrh ljestvice drži Inter koji za razliku od Juventusa nije kiksao...

Inter je iskoristio kiks Juventusa protiv Sassuola i stigao je do pobjede protiv SPAL-a te tako zasjeo na vrh ljestvice.

Nakon što je Stara dama odigrala samo 2:2 u ranijem terminu, bilo je jasno da Inter mora do pobjede kako bi zasjeo na vrh i uspio je. Svladao je goste s 2:1 i tako pogurnuo Juventus na drugu poziciju.

U 16. minuti Lautaro Martinez doveo je domaćina u vodstvo nakon što je pobjegao obrani gostiju poslije proigravanja gostujućeg igrača nakon duela s Brozovićem. U završnici prvog poluvremena 2:0 za domaćina, Candreva je ubacio s desne strane, u sredini je bio Martinez koji glavom šalje loptu u mrežu.

Odmah na startu drugog dijela SPAL je smanjio, Mattia Valoti je nakon solo prodora pogodio za 2:1.

Marcelo Brozović igrao je kao i inače svih 90 minuta.

Lazio je nastavio pobjednički niz, potpuno je nadigrao Udinese i slavio s 3:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu nakon čega je u drugom dijelu posao samo dovršen.

Do šeste uzastopne prvenstvene pobjede Lazio su vodili Ciro Immobile s dva gola i Luis Alberto s jednim.

Milan je napokon došao do pobjede, slavio je u gostima kod Parme 1:0 i to teškom mukom. Stvorili su gosti puno prilika, ali lopta nije htjela u gol da bi u završnici susreta ipak gosti poveli.

U 88. minuti nakon odlične obrane vratara, obrana Parme očajno je reagirala i proigrala je Thea Hernandeza koji iz blizine pogađa za 1:0.

Ante Rebić ostao je na klupi svih 90 minuta.