Rogu puna minutaža u remiju Cagliarija, kriza Fiorentine sve dublja

Matej Kačan • nedjelja, 08.12.2019.

Termin u 15 sati donio je tri susreta 15. kola talijanske Serije A, a vidjeli smo i nastup Marka Roga u remiju Cagliarija. Milan Badelj je ostao na klupi u porazu svoje Fiorentine...

Cagliari je, može se reći, kiksao remijem na gostovanju kod Sassuola. No dobro su Marko Rog i njegovi suigrači prošli jer je domaćin vodio s 2:0, a promašio je i jedanaesterac pri 2:1.

Sjajno je počeo Sassuolo te nakon pogodaka Berardija u sedmoj te Đuričića u 36. minuti vodi 2:0 pa se činilo da će Cagliari ostati bez ičeg. No Joao Pedro u 51. smanjuje na 2:1, a u 66. minuti Berardi ima priliku s bijele točke za svoj drugi pogodak i 3:1. Ipak je pucao prejako i gađa gredu, a kazna za propuštenu priliku za prelamanje utakmice stigla je u 90. minuti kad Daniele Ragatzu postavlja konačnih 2:2.

Marko Rog odigrao je 90 minuta za goste koji se usprkos remiju i dalje drže na četvrtom mjestu tablice, dok je Sassuolo 14.

Dvoboj začelja odigrali su Spal koji je prije susreta bio predzadnji te posljednja Brescia, a nakon gostujuće pobjede Brescije ekipe su samo zamijenile mjesta na tablici. Valja naglasiti da Brescia ima i susret manje te je u dobroj prilici za bijeg iz zone ispadanje.

Pobjedu Bresciji je donio Mario Balotelli u 54. minuti, a Petagna je u 74. minuti imao priliku s bijele točke za izjednačenje. No, kao i njegov kolega iz Sassuola, nije pucao dovoljno dobro, a Petagnin grijeh je bio preslab udarac koji je obranio Jesse Joronen za veliku pobjedu Brescije.

Drugu pobjedu zaredom za osmo mjesto na tablici upisao je Torino kod kuće protiv Fiorentina koja je u sve dubljoj krizi te ima četiri poraza u nizu. Ne može se reći da Fiorentina nije dominirala, posebno u drugom dijelu u kojem je imala čak 13 udaraca naspram dva domaćina, ali je utješni pogodak Caceresa stigao prekasno, tek u sudačkoj nadoknadi.

Junak Torina bio je Ansaldi koji je asistirao Zazi za 1:0 u 22. minuti, a sam je povisio na 2:0 u 72. minuti realiziravši jedan od dva udarca koji je Torino imao u drugom dijelu. Milan Badelj je poraz svoje Fiorentine odgledao s klupe.