Juventus u velikim problemima, Napoli kiksao kod Udinesea

Jan Šneler • nedjelja, 08.12.2019.

U 15. kolu talijanske Serie A, Juventus je ponovno prosuo bodove i propustio iskoristiti kiks Intera...

Iako još uvijek drži visoko drugo mjesto na tablici Serie A, Juventus je u velikim problemima. Očigledno je kako nešto ne funkcionira u momčadi Maurizija Sarrija i na tome će morati ozbiljno poraditi u kratkotrajnoj zimskoj pauzi.

Večeras je od Stare Dame bolji bio Lazio koji se nalazi trenutno na trećem mjestu. Juventus je dobro krenuo u susret, nanizao nekoliko prilika prije nego što je Cristiano Ronaldo pogodio za vodstvo. Činilo se da će dobro proći u Rimu jer Lazio nije djelovao pretjerano opasno, naročito u prvom dijelu.

Lazio - Juventus Rezultati uživo

Ipak, u posljednjim trenucima poluvremena, kada su misli svima već bile vezane uz svlačionicu, Luiz Felipe zabija za izjednačenje. Veliki poticaj za drugo poluvrijeme u kojem je Lazio igrao sjajno. Jasno, imali su i pomoć Juana Cuadrada koji je reagirao naivno i skupo stajao svoju momčad.

Iako je bila opasna situacija, nije bilo potrebe za tako grubim nasrtajem i možda je mogao pametnije reagirati pa dobiti žuti karton. Domaći su prednost u broju igrača na terenu iskoristili su već u 74. minuti kada je zabio Sergej Milinković-Savić.

Sve je moglo biti riješeno pet minuta kasnije, ali Ciro Immobile nije uspio poentirati iz kaznenog udarca. Taj pokušaj i odbijanac obranio mu je Wojciech Szczesny. Ipak, u posljednjim minutama, slično kao u prvom dijelu, Felipe Caicedo zabija za 3:1 i veliku pobjedu Lazija. Marko Pjaca prvi put nakon teške ozljede i operacije sjedio je na

U ranijem terminu Udinese i Napoli podijelili su bodove. Iako su domaći imali igrača više posljednjih dvadesetak minuta, više nezadovoljni ovim ishodom mogu biti u Napoliju. Ovim remijem udaljili su se sedam bodova od Atalante koja je na šestom mjestu. Liga prvaka sve je dalje napuljskom sastavu.