Gosti uspješniji u Premijer ligi, Zabok jedina iznimka, Cibona odradila Osijek

Matej Kačan • subota, 14.12.2019.

12. kolo HT Premijer lige se nastavilo s četiri utakmice u subotu, a u tri susreta uspješniji su bili gosti...

Najizjednačeniju utakmicu kola odigrali su Gorica i Split u Velikoj Gorici. To su dvije ekipe koje se bore za treće mjesto, a novu pobjedu u međusobnim ogledima upisao je Split. Tako ipak izgleda da je Gorica za stepenicu niže od prve tri ekipe lige jer nijednu od utakmica sa Zadrom, Splitom i Cibonom nije pobijedila.

Najbliže su pobjedi igrači Josipa Sesara došli danas, ali ih je pokopao loš šut za tricu u ključnim trenucima posljednje dionice kad je Split zaigrao zonsku obranu. Tako su gostujući igrači uspjeli iskontrolirati utakmicu i slobodnim bacanjima doći do prve pobjede za Ivicu Skelina u novom mandatu na žutoj klupi.

b>Toni Perković bio je maestralan za Splićane te je ubacio 29 poena uz pet trica od kojih je većina bila ključna u prelamanju utakmice, dok su kod Gorice po 13 ubacili Majcunić i Mazalin.

Cibona je u Osijeku teže od očekivanog došla do pobjede i preuzimanja prvog mjesta, ali su prva i posljednja četvrtina bile dovoljne za više-manje sigurnu pobjedu. Nakon prvih deset minuta bilo je 28:17, ali su u drugoj i trećoj dionici domaćini smanjili i došli u egal na ulasku u posljednju dionicu.

Ipak je u zadnjih pet minuta utakmice Cibona došla do odvajanja i 99:87 pobjede, a najveći teret su iznijeli najiskusniji. Ivan Novačić je ubacio 22, Filip Bundović je dodao 20, a pomogao je i Bilinovac s 18. 18 uz osam dodavanja je kod poraženih imao Bašić, dok je 14 ubacio Ćorić.

Nikakvih problema u gostima nije imala ni Šibenka koja je bila vrlo sigurna kod Hermesa. Već nakon prvih 10 minuta je postavljen ritam s 29:14, a održavanje razlike i povećavanje iste do kraja nije ništa novo za utakmice Hermesa. U 88:62 pobjedi je sa 16 poena uz čak 15 skokova Šibenčane vodio novi igrač Ivan Vraneš, dok je 12 poena uz 10 skokova dodao Tonko Vuko.

Sonik Puntamika nije uspjela protiv Alkara potvrditi veliko iznenađenje nad Splitom. U jednoj siromašnoj utakmici u kojoj su najviše dominirali promašaji s trice (ukupno obje ekipe 12/58) Alkar je dobrom trećom dionicom otišao na prednost koja je ostala do kraja. Zadarska ekipa je odigrala užasnu napadačku utakmicu, a tome je svjedok tek 11 poena u već spomenutoj trećoj četvrtini.

Nickolas Neal je vodio Alkara s 19 poena, a 17 je dodao Hrvoje Vučić, dok je kod Sonika najbolji bio povratnik iz Zadra Petar Marić s 15 ubačaja.

Bez ikakvih problema novu pobjedu je upisao i Zabok kojem je u goste stigla Dubrava. Fenjeraš nije imao šansi nakon prvog poluvremena, a presudila je druga četvrtina pošto je nakon prvih deset minuta na snazi bio koliko-toliko aktivan rezultat.

Druga i treća dionica poslužile su potpunom prelamanju susreta, a završilo je s vrlo uvjerljivih 99:66. Mladi bekovski par Tomas-Lisica je vodio Zabočane s kombiniranim 41 poenom, dok su Gulam i Vujić ubacili po 11 poena kod Dubrave.