SEHA liga, skupina B, 8. kolo, 14.12.2019, 20:45 h
RK Zagreb 23:26 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

PPD Zagreb poražen od Veszprema, ključna utakmica u ponedjeljak protiv Meškova

Mihaela Bradovski • subota, 14.12.2019.

Težak dvoboj imali su rukometaši PPD Zagreba u subotu u dvojci Doma sportova, ugostili su Veszprem i nisu uspjeli doći do iznenađenja. Protivnik je ipak bio prejak i slavio s 26:23...

Pobjeda bi svakako dobro došla za samopouzdanje, ali ne bi Zagrebu donijela mjesto među prva dva. I prije ovog susreta bilo je jasno kako je za Zagreb ključna utakmica ona u ponedjeljak protiv Meškova i u njoj će morati slaviti.

Protiv Veszprema je bilo dobrih minuta, ali bilo je i onih manje dobrih što je Veszprem kažnjavao. Ipak, dugo je Zagreb bio u igri i to je ono s čim Veselin Vujović može biti zadovoljan jer, realno, razlika u kvaliteti je poveća.

U solidno popunjenoj dvorani 2 Doma sportova Veszprem je ipak na kraju odnio pobjedu 26:23, a susret je prelomio u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu igralo se potpuno ravnopravno bez ikakvih odvajanja. Samo jednom Veszprem je došao do dva gola prednosti kada je Marguč zabio za 10:8, ali Zagreb je vrlo brzo uhvatio priključak i poravnao na 13:13.

Tek u zadnjih deset minuta pala je odluka. U to razdoblje PPD Zagreb je ušao sa zaostatkom 20:19, nakon toga po dva gola zabijaju Vuko Borozan i Dejan Manaskov, rade seriju 4:1 i Zagreb se više nije uspio vratiti.

Završilo je 26:23 za Mađare koji su tako učvrstili poziciju na vrhu ljestvice.

Pet golova kod Zagreba postigao je Ante Gadža, a četiri Marin Šipić. Kod pobjednika po pet golova dodali su Omar Yahia i Vuko Borozan.