HT Prva liga, 19. kolo, 15.12.2019, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Tomislav Božić 72'
Slaven Belupo

Osječani zaključili godinu pobjedom u Gradskom vrtu protiv Slaven Belupa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.12.2019.

Osječani su upisali pobjedu protiv Slaven Belupa u 19. kolu HT Prve lige i privremeno su skočili na treće mjesto, a hoće li tamo ostati, ovisi o dvoboju između Hajduka i Istre 1961...

Vrlo dobra utakmica u Gradskom vrtu za kraj nogometne 2019. godine u Osijeku. Osječani su ugostili Slaven Belupo i upisali pobjedu 3:2 čime su privremeno preskočili Hajduka na ljestvici i došli na treće mjesto.

U utakmicu su Osječani odlično ušli i poveli su već u trećoj minuti kada je veliku pogrešku Parackog kaznio Mirko Marić i pogodio za rano vodstvo domaćina.

Bolji su bili domaćini koji su nizali prilike, a malo su ih presjekla dva peha sredinom prvog dijela. Zbog ozljede igru su morali napustiti Marin Pilj i Mihael Žaper.

Slaven je prvi put zaprijetio tek nakon pola sata igre. Brković je pucao izvana, ali obranio je Ivušić da bi nakon toga domaćin i izbijao s gol linije nakon pokušaja Bačelić-Grgića.

Rezultat se do poluvremena nije mijenjao, a onda u prvh deset minuta drugog dijela dva gola.

Prvo je Lulić zabio iz blizine nakon što je Mikulić glavom asistirao, no samo dvije minute Slaven je bio u egalu, Božić je na drugoj strani skrivio kazneni udarac koji Marić realizira za 2:1.

U 66. minuti Osječani dolaze i do trećeg gola. Ovaj put sjajnu akciju odigrali su Kleinheisler i Bočkaj, Bočkaj je bio asistent, a aMađar je s ruba kaznenog prostora pogodio za 3:1.

Do kraja je Slaven smanjio preko Božića, imao je Krstanović još jednu dobru priliku, nije je iskoristio i ostalo je 3:2, Osijek odlazi na odmor s pobjedom.