Bayern pobjedom preskočio Borussiju Dortmund, Köln pobjegao s dna ljestvice

Jan Šneler • srijeda, 18.12.2019.

Kompletirano je 16. kolo njemačke Bundeslige, a većih promjena na vrhu nema jer su večeras slavili Borussia Mönchengladbach i Bayern...

Uzbuđenja definitivno neće nedostajati u ovosezonskoj Bundesligi. Nakon gotovo polovice odigrane sezone, situacija je prilično napeta. Od prvog do petog mjesta razlika je svega šest bodova, a napeto je i na dnu gdje od 12. i 17. mjesto dijeli ista razlika.

Bayern je na gostovanju kod Freiburga uspio doći do važna tri boda kojima je preskočio Borussiju Dortmund i sada zauzima treće mjesto na ljestvici. Igralo se vrlo ofenzivno na obje strane, a Bayern je furiozno otvorio susret. Nizale su se prilike, Thomas Muller pogodio je stativu, a u 16. minuti Robert Lewandowski doveo goste u prednost.

Sjajni su bili Lucas Holer i Manuel Neuer koji su obranama spriječili pravu golijadu. U nastavku susreta uzvraća Freiburg i pogotkom Vincenza Grifa dolazi do izjednačenja. Pitanje kako bi susret završio da je par minuta kasnije Joshua Zirkzee pogodio za 2:1. Ovako, Bavarci su došli do slavlja i to u sudačkoj nadoknadi. Oba pogotka postigao je Serge Gnabry. Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta.

Protiv posljednjeplasiranog Paderborna, Borussia Monchengladbach imala je teži posao nego što se očekivalo. Bili su bolji domaći, ali Paderborn je držao "nulu" sve do drugog dijela. Tek početkom nastavka domaći su uspjeli probiti bedem gostiju pogotkom Alassanea Plea.

U 65. minuti sudac Robert Kampka nije registrirao jedanaesterac za domaće, ali nakon intervencije VAR-a, Borussia je dobila priliku za povećanja vodstva. Precizan je bio Lars Stindl koji je tako postavio konačnih 2:0.

Kada protivnik, u tom trenutku pretposljednje momčadi Bundeslige, na svom terenu nakon pola sata imate 2:0, teško je očekivati da ćete ljutito napustiti teren. Ipak, uspjelo je to igračima frankfurtskog Eintrachta koji su propustili nemoguće. Imali su pogocima Martina Hintereggera i Goncala Paciencije vodstvo od 2:0 nakon 30 minuta igre.

U 44. minuti Jonas Hector smanjuje zaostatak Kolna, ali još uvijek nije djelovalo da će Eintracht pokleknuti. Debakl se dogodio u nastavku, točnije u posljednjih dvadeset minuta susreta. Prvo je u 72. minuti Sebastiaan Bornauw izjednačio, da bi u 81. minuti Dominick Drexler doveo goste u vodstvo. Eintracht je bjesomučno krenuo po izjednačenje, ali uspjeli su primiti još jedan pogodak. U sudačkoj nadoknadi precizan je bio Ismail Jakobs.

Hertha je na gostovanju kod Bayer Leverkusena slavila s minimalnih 0:1. Pogodak je postigao Karim Rekik. U derbiju Wolfsburga i Schalkea pobjednika nije bilo. Schalke je poveo u 51. minuti pogotkom Ozana Kabaka, a pola sata kasnije Kevin Mbabu koristi nepažnju gostujuće obrane i donosi bod Wolfsburgu. Josip Brekalo igrao je do 65. minute.