Allen pogodio za prvu ovosezonsku pobjedu Zadra protiv Cibone

Branimir Korać • četvrtak, 19.12.2019.

U trećem ovosezonskom međusobnom dvoboju između Zadra i Cibone, Zadrani su na svom parketu tijesno slavili 79:77. Bryon Allen tri sekunde prije kraja pogodio je, Toni Katić sa sirenom nije i Zadar odnosi pobjedu...

U prvom susretu 13. kola HT Premijer lige Zadar je na Višnjiku svladao Cibonu sa 79:77. Do posljednjih sekundi vodila se velika bitka i kako je Zadar slavio, jednako tako mogli su i Cibosi.

Završnica je ponudila dramu, Cibona je propustila realizirati svoja dva zadnja napada, a Bryon Allen pogodio je s poludistance za konačnih 79:77.

Kako je krenulo, činilo se da će to biti ugodna večer za Zadar i glatka pobjeda. Naime Cibona je jako loše otvorila utakmicu, gotovo pet minuta čekala je na prve poene i Zadar je poveo s 8:0.

No kako brzo se Zadar odvojio, jednako brzo se i Cibona vratila. S pet poena u nizu Marka Ramljaka, Cibosi su uspjeli smanjiti zaostatak na 10:9. Na odmor između prve i druge četvrtine otišlo se s vodstvom Zadra 15:14.

Cibona je bolje otvorila drugu četvrtinu i serijom 9:0 preuzela je vodstvo, imala je i najviših šest koševa razlike da bi Zadar uzvratio istom mjerom i poluvrijeme zaključio s 9:0 i na odmor odnio vodstvo 40:37.

Taj odličan završetak prvog poluvremena Zadru je pomogao da dobro otvori drugo poluvrijeme, poveo je sredinom druge četvrtine 55:48, ali Rebec i Bundović smanjuju na 55:53, imala je Cibona napad i za potpuni priključak, ali Rebec ne ubacuje tricu.

Nije izjednačila tada, ali je u završnici četvrtine. Do kraja susreta nije bilo značajnijih odvajanja, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i ušlo se u dramatičnu završnicu.

Na ulasku u zadnju minutu Toni Katić s linije slobodnih bacanja donosi Ciboni prednost 77:76, a na drugoj strani Ive Ivanov ubacuje samo jedno bacanje.

Cibona ne koristi svoj napad, Rebec je šutirao iz dosta teške pozicije i nije pogodio, a onda Allen ubacuje za 79:77. Cibona je imala vremena za zadnji pokušaj, Katić je dobio priliku, ali nije pogodio tricu.

Najbolji kod Zadra bili su Allen s 18 poena i deset skokova i Dominic Gilbert sa 16 poena i deset skokova. Kod Cibone Toni Katić ubacio je 17 poena, Filip Bundović 11 poena uz šest skokova, a Marko Ramljak deset poena uz pet skokova.