Osječani tek u produžetku svladali Hermes, pobjede Splita i Gorice

Branimir Korać • nedjelja, 22.12.2019.

Odigrana su četiri susreta 13. kola Premijer lige košarkaša u kojima iznenađenja nije bilo i favoriti su odnijeli pobjede...

Nakon dva vezana domaća poraza, Šibenka je stigla do pobjede. Ugostila je Sonik Puntamiku i bila je uspješna s 87:80. Tijekom zadnje dionice bilo je i 15 razlike za domaćina da bi se Sonik uspio spustiti na minus pet i imao je još i slobodno za minus četiri. Cvitković ga nije ubacio, na drugoj strani Tonko Vuko ne griješi i domaćin odnosi pobjedu.

Toni Nakić predvodio je Šibenku s 24 poena i šest skokova, a Jakov Vladović dodao je 16 poena. Kod poraženih Emilio Banić ubacio je 15 poena, a Tomislav Cvitković 14.

Split je ugostio Zabok i tek u četvrtoj četvrtini u potpunosti je slomio otpor gostiju. Zabok se dugo držao i nije dopustio domaćinu da riješi pitanje pobjednika, ali na kraju je ipak kvaliteta Splita presudila.

Toni Perković odigrao je još jednu odličnu utakmicu i ubacio je 27 poena uz pet skokova, a Tomislav Gabrić dodao je 22 poena i sedam skokova. Kod Zaboka Sven Smajlagić ubacio je 16 poena, a Patrik Jambrović 13.

Hermes Analitica skoro je pobijedila, ali skoro se ne računa. Imali su Analitičari 13 razlike u zadnjoj četvrtini da bi Osječani napravili preokret i u završnicu ušli s vodstvom. Julijan Rajić pola minute do kraja poravnao je na 84:84, nakon toga Bašić na jednoj i Perić na drugoj strani ne ubacuju i odlazi se u produžetke gdje su Osječani ipak bili bolji.

Lovro Buljević predvodio je goste s 31 poenom i osam skokova, Antonio Jordano dodao je 17 poena i šest skokova, a Lovre Bašić 14 poena i 11 asistencija. Ivan Svoboda kod domaćina je upisao 34 poena (6/13 trica) dok je Julijan Rajić dodao 20 poena i šest skokova.

Gostujuću pobjedu upisala je Gorica koja je u Sinju bila bolja od Alkara s 84:77. U Sesarovoj momčadi Ivan Vučić ubacio je 14 poena dok je Lovro Mazalin dodao 13 poena i deset skokova. Kod Alkara Nick Neal ubacio je 22 poena, a Hrvoje Vučić 20 uz sedam skokova.