Bilić remizirao protiv Brentforda, ali povećao prednost ispred Leedsa

Jan Šneler • subota, 21.12.2019.

Danas je odigrano devet susreta engleskog Championshipa, a vodeća momčad West Bromwich Albion koju vodi Slaven Bilić povećala je prednost na vrhu ljestvice...

Iako nije uspio do kraja iskoristiti poraz Leedsa, Slaven Bilić definitivno neće biti nezadovoljan nakon 23. kola engleskog Championshipa. Njegov WBA je remizirao protiv Brentforda, ali zbog kiksa Leedsa povećao prednost ispred drugoplasiranog sastava.

Susret nije dobro počeo za WBA jer je Brentford djelovao angažiranije i agresivnije u uvodnim minutama. Golova nije bilo na vidiku, ali onda u 43. minuti Henrik Dalgaard lijepim udarcem glavom zabija za vodstvo gostiju.

Nije se dugo trebalo čekati na odgovor WBA jer samo par minuta kasnije domaći izjednačuju. Slična akcija, novi udarac glavom i pogodak Darnella Furlonga za 1:1. U nastavku susreta Bilićev sastav je bio agresivniji, više je išao prema naprijed, ali do pobjedničkog gola nije stigao. Imali su nekoliko prilika domaći, ali bez uspjeha. Što se tiče Filipa Krovinovića, on je ušao na teren u 78. minuti.

Remi sigurno nije zadovoljio Bilića, ali je bio mirniji kada je vidio da je Leeds izgubio od Fulhama. Fulham se nalazi na trećem mjestu s čak 12 bodova manje od WBA i sigurno je manje opasan protivnik od Leedsa koji ima samo tri boda manje od Bilićeve momčadi. Domaći nisu bili bolji tijekom susreta, ali su došli do vrijedna tri boda.

Aleksandar Mitrović je u sedmoj minuti pogodio s bijele točke, a izjednačenje Patricka Bamforda iz 54. minute anulirao je Joshua Onomah petnaest minuta kasnije i donio Fulhamu izuzetno važnu pobjedu u borbi za direktni prolaz u Premierligu sljedeće godine.

Istaknimo još dva susreta na kojima su nastupili hrvatski nogometaši. Luton je poražen na svom terenu od Swanseaja s 1:0. Luton nastavlja crni niz bez pobjede, a sudeći po odličnoj formi Barnsleyja, moguće je da će se uskoro momčad Simona Sluge naći u zoni za ispadanje. Sluga je inače odigrao svih 90 minuta za Luton i skupio nekoliko obrana.

Ivan Šunjić upisao je također svih 90 minuta za Birmingham u porazu od Hulla 3:0. Birmingham se nalazi u sredini tablice i premda neće ispasti ove sezone, teško je očekivati da će se uspjeti primaknuti puno više. Što se tiče bivšeg Dinamovog veznjaka, prosječna utakmica, ali ako ništa drugo nije skupio javnu opomenu što je bio čest slučaj ove sezone.