Genoa

Inter lakoćom svladao Genou i ponovno preuzeo tron Serie A

Jan Šneler • subota, 21.12.2019.

Kao što se i očekivalo, milanski Inter bez većih poteškoća svladao je Genou i ponovno zasjeo na čelo ljestvice Serie A...

Nakon dva uzastopna remija protiv Rome i Fiorentine, milanski Inter ponovno se vratio pobjedama. U sklopu 17. kola Serie A, Inter je svladao Genou te se vratio na čelo ljestvice. Iako ima isti broj bodova kao Juventus, Inter će biti na čelu i tamo ostati do kraja ove kalendarske godine.

Od početka susreta Inter se postavio kao favorit i dominirao terenom. Na pogodak se trebalo čekati više od pola sata, ali mini serijom, Inter je praktički riješio pitanje pobjednika u prvom dijelu. Prvo je u 31. minuti Romelu Lukaku poentirao za vodstvo domaćih, da bi dvije minute kasnije Belgijac asistirao Robertu Gagliardiniju koji, uz malo sreće, pogađa za 2:0.

Inter - Genoa Rezultati uživo

U nastavku susreta ponovno Nerazzurri dominiraju, a u 63. minuti dolaze i do kaznenog udarca. S bijele točke pogodio je Sebastiano Esposito i donio domaćem sastavu veliku prednost. Sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo u tim trenucima, razriješio je Lukaku svojim drugim golom u 71. minuti za konačnih 4:0.

Zbog akumuliranih žutih kartona Marcelo Brozović nije bio u konkurenciji za momčad koju vodi Antonio Conte, dok je s druge strane Marko Pajač svih 90 minuta proveo na klupi Genoe.