Zimski sportovi

Kristoffersen do pobjede, Zubčić jedva izbjegao tešku ozljedu u ciljnoj ravnini

Petar Jenjić • nedjelja, 22.12.2019.

Henrik Kristoffersen stigao je do pobjede u veleslalomu u Alta Badiji, a do desetog mjesta doskijao je Filip Zubčić...

Do pobjede u veleslalomu u Alta Badiji do prve je pobjede stigao Henrik Kristoffersen koji je slavio s vremenom 1:57.33.

Do drugog mjesta doskijao je Cyprien Sarrazin koji je startao kao 35., a nakon prve vožnje bio 22. Treći je na kraju završio Žan Kranjec.

Filip Zubčić završio je utrku na deset mjestu sa sekundom zaostatka za pobjednikom, no srećom je završio i bez teže ozljede.

Naime, pri ulasku u cilj, na samoj sredini ciljne ravnine, stajao je čovjek kojeg je hrvatski skijaš u zadnji trenutak izbjegao. Iako je imao pravo na ponovni nastup, Zubčić i stožer nisu se odlučili na to.