Split u završnici napravio preokret i svladao Budućnost

Petar Jenjić • nedjelja, 29.12.2019.

Juniori Splita stigli su i do druge pobjede na 5. HEP turniru prvaka Europe, a jučer su na Gripama bili bolji od Budućnosti sa 76:71...

Sve se činilo da će titula pobjednika 5. HEP turnira prvaka Europe otići na stranu Budućnosti koja je vodila protiv Splita, ali Žuti su ipak uspjeli napraviti preokret i slaviti sa 76:71.

Junak susreta bio je Tonči Lisica koji je ubacio dvije trice u zadnjoj minuti kod rezultata 70:70.

"Bili smo od početka u nekom grču, sigurno je momcima uteg bio što su dosad samo trojica igrala pred ovoliko ljudi. Zato mi je i draže nego da je sve išlo kao po loju, pokazali su karakter i srce. Nije dobro kada trener to kaže, ali iskreno ni sam ne znam kako smo se vratili. Nije da smo nešto spektakularno odigrali, išao sam u svjestan rizik ostavljanjem Gizdavčića u igri. Bilo mu je to neprocjenjivo iskustvo za, nadam se, igranje u prvoj momčadi i što je gotovo cijelo drugo poluvrijeme odigrao s četiri prekršaja. Tonći Lisica je igrač na kojeg vjerojatno najviše vičem na utakmicama i treninzima i posebno mi je drago zbog njega. Neka mu to bude poticaj za još veći rad, a za osvajanje turnira sada trebamo dobiti Partizan. Nadam se da će biti još više gledatelja i da ćemo novom pobjedom osvojiti turnir", kazao je trener Mile Karakaš.

Najbolji je u redovima Splita bio Viktor Šarić s 30 poena i osam skokova, Perkušić je dodao 12 poena, a Lisica deset poena.

U posljednjem kolu Splitu treba pobjeda protiv Partizana kako bi osvojio turnir. Beograđanima treba pobjeda od 24 i više koševa razlike da bi bili prvi, a bilo kakva njihova pobjeda donosi titulu Budućnosti koja mora poraziti Bayern.